Kars Belediye Eşbaşkanı Alaca ve çok sayıda kişi gözaltına alındı

Kars’ta siyasi soykırım operasyonununda sabah saatlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve belediye yöneticilerinin evlerine Türk polislerince baskın gerçekleştirildi. Kars Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca ve HDP İl Eşbaşkanı Cengiz Anlı’nın evi de basıldı. 19 kişi  hakkında yakalama kararının bulunduğu operasyonda, ev aramalarının ardından Alaca ve Anlı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi kelepçelenerek gözaltına alındı. 

HDP’liler “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca, HDP İl Eşbaşkanı Cengiz Anlı, Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Muazzez Çağrıtekinci, Fahrettin Kaya, Kaya Naki, Suat Bayhan, Hamit Taşdelen, Reis Baykız, Zorba Başkurtlu, Bülent Ağbaba, Şengül Erkmen, gazeteci Sevda Manduz.

HDP İl Örgütü binası ve Kars Belediyesi de abluka altına alındı. Polisler her iki adreste arama gerçekleştiriyor. Yine, gözaltına alınan kimi isimlerin işyerlerinin de arandığı belirtildi.

Kaynak: ANF

Haber Merkezi

Next Post

Mezopotamya Ajansı ve Yeni Demokrasi Gazetesi’nin internet sitelerine erişim engeli

Per Eki 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Alternatif muhalif, sosyalist, devrimci, demokrat görsel ve basılı yayınlardan sonra sıra dijital alanda ki yayınlara geldi. İktidar daralan yamanının verdiği baskıyla her tarafa saldırıyor. Sınır komşularına, tebaası durumundaki halkların politik, demokratik ve sosyal, kütlürel kurumlarına, kişilere, yayın organlarına, yürüyüş, gösteri ve basın açıklamalarına sudan […]
Translate »