İtalya: Proleter Napoli, Merkezi Hükümete ve bölgesel Hükümete karşı mücadele ve ayaklanma

25 Ekim: Kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlara ses vermek için ulusal mücadele gününde sokaklarda Proleter Napoli

SI Cobas-Slai cobas tarafından, tüm büyük şehirlerde gerçekleşen seferberlik koordinasyonunda Piazza dei Martiri’deki Sanayi Birliği karargahı önünde, mücadeleci işçi meclisi ve eylem paktı – Birleşmiş Cephe tarafından düzenlenen gösteri, tamamen başarılı.

Ağda dolaşan videolardan, bugün sokaklara çıkan yüzlerce kişinin, Covid krizinin bedelini ödeyen işçiler, işsizler, mezunlar, geçici işçiler ve öğrencilerden oluşan şehrin o bölümünü temsil ettiği herkes için açıktı. cildinizde ve ceplerinizle.

Bugün meydan, Devletin ve işverenlerin son yıllarda yüzleşmek istemediği ve bugün giderek dramatik hale gelen çoklu taleplere ve sosyal acil durumlara ses verdi.

…. Napoli Emniyet Müdürlüğü bu görüşe sahip değildi ve bir önceki gece biriken hayal kırıklıklarını gidermek için meydanımızı kullandı, gösteriye soğuk bir şekilde saldırdı ve meslektaşlarımızdan birini sebepsiz yere dövdü: sadece o noktada gösteri zorlandı. üniformalı erkeklerin öfkesini dizginlemek ve katılanları ve işçileri korumak için müdahale etmek, tüm Chiaia bölgesinden geçen kararlı ve yoğun bir yürüyüşe dönüşmek.

Cumhuriyetin kroniklerinden

… Etkinlik sırasında Confindustria binasının kapısına kırmızı boyalı yumurtalar atıldı. Ardından girişin önüne “İşte günde dört ölüm, bu şiddet” yazılı pankart asıldı. Kapanışta protestocular, yeniden açılmaya karşı olmadıklarını, ancak “işsizler ve işçiler için garantili bir tam maaş olduğu” sürece …

Ancak son günlerde sokaklara dökülen diğer sosyal kategorilerin aksine, amacımız “yeniden açmak” değil: kapsamlı sağlık korumasının, haklara saygı ve ücretlerin garantisiyle el ele gitmesini istiyoruz. tüm proleterler. 23 Mayıs’ta ve ardından yine 6 Haziran’da bunu zaten netleştirmiştik: Sağlığın savunulması ve ücretlerin garantisi, tersi olursa patronların inanmamızı istediği gibi, çatışan ihtiyaçlar değildir.

Kapanışlar, kapanmalar veya sokağa çıkma yasakları olmadan Kovid, bir avuç parazitin kar sunağında hayatlarımız feda edilene kadar öldürmeye devam edecek: gece hayatı suç sayılırken, kimse günlük katliamdan bahsetmeye cesaret edemiyor. ve bulaşmaya karşı güvenlik önlemlerinin tamamen alınmaması nedeniyle fabrikalarda ve depolarda patlayan binlerce salgından.

Kapitalist sistemin çöküşü, sömürülenler için tüm kurumlardan ve egemen sınıfın tüm kesimlerinden bağımsız olan bir bakış açısı ve bir eylem planı oluşturmayı giderek daha gerekli hale getiriyor.

Bugün bizi kriminalize etmek ve ezmek istediler, ancak tersi sonucu oldular. Kapanış ya da kapanmama: yaşamak istiyoruz!

Tamamen çalışmak ve daha az çalışmak için garantili ücretler ve azaltılmış saatler.

Bırakın patronlar krizin bedelini ödesin: tıbbi bakımı, okulu ve ulaşımı yeniden canlandırmak için derhal aktif olun.

23 gecesi çatışmaların görüntüleri

Napoli, 23 Cuma günü meydanda protestolar ve çatışmalar

Yüzlerce protestocu, polis barikatını aşarak yönlerine havai fişek ve kağıt bombalar fırlattı.

Agi ajansının kapısında, kukuletalı genç grupları polis devriye arabalarına saldırdı, önce onları çevrelediler, sonra kapıları açtılar ve son olarak da içeride bulunanlara vurarak, tekmeleyerek ve tokatladılar.

Sky TG24 muhabiri Paolo Fratter de neler olduğunu belgelediği için olay yerinde takip edildi ve saldırıya uğradı. Mürettebat hızla ayrıldı ve kendilerini korumak için bir polis minibüsüne yöneldi.

Ansa’ya göre, ‘Kovid karşıtı önlemlere karşı yürüyüşün şiddet içeren kısmı, yüzleri maskelerle kapatılmış neredeyse tüm gençlerden oluşuyordu’

Son saatlerde Napoli ve Salerno’da barışçıl protestolar yapanlar tüccarlar ve küçük işadamları değildi.

Kaynak:maoistroad.blogspot.com

Haber Merkezi

Next Post

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler Arasında “Daha Az Kötüyü mü?” Seçmeliyiz Siyahlarla Konuşamazsınız! (2020)Kevin "Rashid" Johnson

Çar Eki 28 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Geçen yıl, NABPP, insanların seçimleri boykot etmesi ve ne Demokrat ne de Cumhuriyetçi adaylara oy vermemesi gerektiği çizgisini korudu. Her iki şekilde de oy vermek, yalnızca emperyalist güç yapısını ve statükoyu ve halk için ‘siyasi seçim’ iddiasını geçerli kılar. Uzun süredir müttefikler ve Marksist profesör […]
Translate »