İşgalcilere Ağır Darbe: 1 Yüzbaşı ve 11 Asker Cezalandırıldı

Kürdistan’da Gerilla bölgelerinin daraltılması yada kesin imha amaçlı TC ‘nin yeni dönem politikalarına karşı bir dizi savunma ve taktik saldırı geliştirdiğini açıklayan HPG nin basın bildirisinden anlaşıldığına göre işgalci Türk Ordu güçlerinden toplamda 12 kayıp olduğu bulunmaktadır.

Elimize ulaşan HPG Basın bildirisinde ki savaşın gelişimine göre aşağıdaki bilanço ortaya çıkmıştır.

”1. Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında güçlerimiz, Cenga Heftanin Devrimci Hamlesi’ni selamlamak amacıyla işgalci TC ordusuna yönelik etkili eylemler düzenlemiştir. Bu kapsamda düzenlenen eylemlerin ayrıntıları şöyledir:

18 Temmuz günü saat 08.40’da güçlerimiz, Zagros bölgesinde bulunan Çarçella alanından Hakkari’nin Şemzînan (Şemdinli) ilçesi istikametinde ilerleyen işgalci TC ordusuna ait bir araç Gemanê karakolu yakınlarında güçlerimizce sabotaj taktiği ile hedeflenmiştir. Tam isabetle vurulan düşman aracı tümden imha edilirken 1’i yüzbaşı ve 1’i kontra olmak üzere toplam 7 düşman askeri cezalandırılmış, 1 asker de yaralanmıştır. Eylem ardından alanda operasyon başlatan işgalci güçler, ölü ve yaralı askerleri ve araç enkazını alandan uzaklaştırmıştır.

19 Temmuz günü saat 17.30’da güçlerimiz, Hakkari’nin Çelê (Çukurca) ilçesine bağlı Şehit Reber Tepesi’nde konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik bir eylem düzenlemiştir. Düşman mevzii ve barınaklarının etkili bir şekilde vurulduğu bu eylemde 1 mevzii imha edilirken 2 asker cezalandırılmış ve 2 asker de yaralanmıştır.

2. Şehit Medya Mawa ve Şehit Rızgar Gever İntikam Hamlesi kapsamında güçlerimiz 19 Temmuz günü saat 17.40’ta Şırnak’ın Besta bölgesine bağlı Şehriban alanındaki Eyşedinkê mıntıkasında konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik bir dizi suikast eylemi düzenlemiş ve 2 asker cezalandırılmıştır. Bu eylem Cenga Heftanin Devrimci Hamlesi’ni selamlamak amacıyla gerçekleştirilmiştir.

3. İşgalci TC ordusuna ait savaş uçakları Medya Savunma Alanları’na yönelik hava saldırıları düzenlemiştir. Gerçekleştirilen saldırıların ayrıntıları şöyledir:

18 Temmuz günü saat 22.50’de savaş uçakları Gare bölgesine bağlı Gire köyü çevresini bombalamıştır.

19 Temmuz günü savaş uçakları saat 00.15’te Avaşin bölgesine bağlı Mervanıs alanını, saat 01.30’da Zap bölgesine bağlı Kunişka alanını bombalamıştır.

20 Temmuz günü savaş uçakları saat 00.30’da yine Avaşin bölgesine bağlı Geliyê Basya alanını, saat 18.00’da ise Zap bölgesine bağlı Kurojaro alanını bombalamıştır.

21 Temmuz 2020” bu konuda yeni haberlere ulaşıldıkça okurlarımızla gelişmeleri paylaşacağız.

Koordinator00

Next Post

48 kişinin gözaltı süresi uzatıldı: İşkence gördüler

Çar Tem 22 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Suruç Katliamı’nda yaşamını yitirenlerin Kadıköy’de anıldığı eylemde gözaltına alınan 54 kişiden 4’ü avukat 2’si çocuk, dün akşam serbest bırakıldı. Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında bulunan 48 kişinin ise savcılık kararıyla gözaltı süresi 24 saat uzatıldı. POLİS ARACINDA İŞKENCE, TERS KELEPÇE Müvekkilleriyle görüşen […]
Translate »