İNSANLARA VE ÖĞRENCİLERİME karşı POLİS Şiddetine SON – JOSE MIGEL ALLENDE BRAVO

KATİL PACOS tarafından Mapocho Nehri ‘ ne atılan genç ANTHONY ARAYA, öğretmen olarak çalıştığım yüksek köprü liceo öğrencisi. İşte bu konuda açıklamam:

01.- Toplumumuzun derin değişiklikleri için mücadele eden bir halkın ifade özgürlüğüne karşı saldıran tüm baskı eylemlerini en derin reddediyorum. Bu hafta sonu Pio Nono Köprüsü ‘ nden Mapocho Nehri ‘ ne (yedi metre yükseklikte) öğrenci Anthony Araya ‘ nın sekizinci temel öğrencisinin düşmesine neden olan polis kuvvetlerinin vahşetini kınıyorum. Halkımız için sefalet ve baskı ağırdır. Bu baskıya karşı, öğrencilerimiz 18 Ekim 2019 ‘ de metro turnikesini atlamaya karar verdikleri zaman kan ve ateşle açılan sosyal protesto dalgasını yavaşlatmaya çalışan Sebastián Pinera hükümetinin bir parçasıdır. .

02.- Anthony Araya gibi genç bir adam ve sokaklarda onurlu bir şekilde ifade eden birçok Anthony, en büyük saygımızı ve hayranlığımızı hak ediyor; bu sokaklar onun gerçek sınıf odası olsa bile, bu yollara başlamak için Yeni, özgür ve hükümdar insan kavramına yol açan yaşam. Biz de kendi kararlarında düşünen, eleştiren ve özerk varlıklar oluşturan sosyal değişim eğitmenleri ve transformatörleri olarak anlıyoruz.

03.- Şili ‘de ve dünyada sosyal eşitsizlik, halkın boyun eğmesini ve devam eden savaşları, uluslararası kaynakların dağıtımını ve yağmalanması nedeniyle Şili’ de ve dünyada sosyal nöbet geçiriyoruz Büyük başkent, kazançlarını artırmak ve bireysellik ve serbest piyasa kapitalist sistemi empoze etmek için çocukları, gençleri, kadınları ve yaşlıları öldürmek için tırmanma ve işçi sınıfındaki her evde sefalet sulayan serbest piyasa kapitalist sistemi. Eğitim profesyonelleri olarak öğretmenler Sebastián Pinera ‘ nın kötü sağcı hükümeti kürelerinden ya da MINEDUC Eğitim Bakanlığı ‘ ndan ya da sert bir özgeçmiş ile itaatkar kamu politikalarını çalan MINEDUC ‘ den kandırılmasına izin vermiyoruz; çünkü çocuklarımızın büyümesini istiyoruz ve şimdiki Şili toplumunu karakterize eden durak ordusunu şişmanlatmak için ucuz işgücü olarak değil kaliteli bir eğitime erişimi olan özgürleştirici bir bakış açısından gelişir.

04.- Anthony ‘nin gerçekleşen olaylarını kaydeden videolar, General Mario Rosas aracılığıyla Şili jandarma’ nın bizi inandırmaya çalıştığı gibi rastgele, kazara veya izole bir gerçek değildir; o zaman ondan önce ve sonra Sosyal liderlerin doğrudan ölümleri ve sahte intiharları hakkında bildiğimiz isyan ve sosyal patlama, doğrudan gözlerinden vurulan gençler, keyfi tutuklamalar, cinsel istismarlar ve işkence, montajlar ve sosyal protestoyu suçlamak için kanıtların düzenlenmesi Diktatör Augusto Pinochet ‘ in karanlık zamanları. Görevimiz insan hayatına karşı saldıran tüm bu reddedilebilir gerçekleri bildirmek ve Şili ‘ nin ihtiyacı olan gerçek değişiklikler için savaşmaya devam etmek.

05.- Benzer belediye başkanları aracılığıyla Covid 19 dünya salgına karşı normallik belirtileri veriyor ve bu bağlamda öğretmenlere, vekillere ve öğrencilere baskı yaparak görgü sınıflarını yeniden başlatmak için çağırıyor. Ancak bir tek cevap ŞİLİ’DE ÖĞRETMENLER, ÖĞRENCİLER VE ANTONHY ARAYA BU 2020 SINIFLARINA GERİ GERİ DÖNMEYECEKTİR.

MÜCADELE SÜRÜYOR
TARİHSEL GÜCÜMÜZ İLE İLERLEYİN.

***

JOSE MIGEL ALLENDE BRAVO
Fizik ve Doğal Bilimler Profesörü
Yüksek Köprü Lisesi ve Yüksek Köprü Alışveriş Lisesi
Okul Yöneticisi Öğretmenler
Eyalet Dağları (Yüksek Köprü, Pirque ve San Jose de Maipo)

adı geçen yazar

Next Post

Banka Soygunu... Mehmet Sönmez

Sal Eki 6 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Siz hiç banka soydunuz mu? Kimseyi üzmeden, kırmadan. Kimsenin canını yakmadan. Siz hiç banka soydunuz mu? Biz çok soyduk.” Renklerin siyah/beyaz, yaşların ise on sekiz olduğu tarihlerin 1970’leri gösterdiği o büyülü mor yıllardı. Rüzgarlar lacivert esiyordu. İnsanlar sarı sıcaktı ve umut kokuyordu hava. Kavak […]
Translate »