İbrahim için Ulm’da kitlesel anma

Hüseyin Şenol

Grup Yorum Kollektifi tarafından Ulm Tohum Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen açık havadaki İbrahim Gökçek’i anma etkinliğine 100 civarında kişi katıldı.

Konser yasaklarının kaldırılması ve sanat üzerindeki devlet baskısının son bulması talebiyle ölüm orucuna 323’üncü gününde son veren, bundan iki sonra da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için Ulm’da anma etkinliği düzenlendi. Ulm Tohum Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen açık havadaki anmaya 100 civarında kişi katıldı. İzinli olarak ve sosyal mesafe kuralları uygulanarak gerçekleştirilen etkinlik, Ulm Grup Yorum Kolektifi tarafından gerçekleştirildi.

Saygı duruşuyla başlayan anmaya ADHF, AGİF, AKM, ATİF, DİDF, Halk Cephesi, KON-MED ve SYKP gibi kurumların Ulm örgütlenmelerinden katılım oldu. Düzenleyenlerin yanısıra, destekleyen kurumlardan bazılarının da temsilcileri konuşma yapıp, İbrahim Gökçek’in anısnına mücadelesine sahip çıkacaklarını belirterek, mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı. Yine Mustafa Koçak’ın hücre arkadaşlarından bir yurtseverin konuşması esnasında duygulu anlar yaşandı.

Helin Bölek ve Mustafa Koçak’ın da unutulmadığı etkinlik, atılan slogan ve söylenen türkülerle son buldu.

Next Post

TO KOYTİA / Fetih Koç

Cts May 9 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 İKRAR, Sanatın sırı ve Dersim’in doksuyla Hüseyin Güneş Çinayina to mıre zaf serdo Wazonkı; durira ju wengbı, ju helm, ju qırayıs bı, Ju selamı to mıre zaf rınde heno, zerımı beno germ. Wazonkı; deste to destımıdı, roye to royemıdıbo Boho to banci zere xo. […]
Translate »