İbrahim Gökçek’in cenazesine polis saldırısı

Haber Merkezi

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, Ölüm orucuna ara vermesi sonrası kaldırıldığı hastanede tedavi sürecinde yaşamını kaybetmişti. Hastane morgundan Gazi cemevine getirilen Ibrahim Gökçek’in cenazesi defnedilmek üzere Kayseriye uğurlanma hazırlıkları yapılırken, Cemevinin etrafını Tomalar ve polis araçları ile kuşattıktan sonra yürümek isteyen kitleye gaz bombaları ile saldırıya geçen polis, çok sayıda kişiyi de gözaltına aldığı haberine ulaştık.

Cemevine de zorla giren polis Grup yorum üyeleri ile birlikte halkın hukuk bürosu avukatları ve Ibrahim Gökçek’in babası Ahmet Gökçek’in de gözaltına alınanlar arasında olduğu bildirildi.

Gazi Cemevinde ki İbrahim Gökçe’in cenazesini cemevini basarak kaçıran polisler Mehmetçik vakfına götürdükleri ve oradan Ailesi ile birlikte Kayseriye gönderecekleri bilgisine ulaştık.

Koordinator00

Next Post

Ulm’da Faşizme Lanet Mitingi

Cum May 8 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Başta Almanya olmak üzere, bir çok ülkede “8 Mayıs 1945 Hitler Faşizminin yıkılışının 75. yılı” kutlanırken ve faşizmin insanlık dışı uygulamaları lanetlendi. Ulm şehir merkezinde de bir miting gerçekleştirildi.              “8 Mayıs 1945 Hitler Faşizminin Yıkılışı” nedeniyle başta Almanya olmak üzere, bir çok ülkede kutlamalar […]
Translate »