Hürriyet’e İşe İade Davası

Haber Merkezi

Demirören Medya Grubu bünyesindeki Hürriyet gazetesinde “yönetim kurulunun işletimsel kararı” denilerek işten çıkartılan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi 45 gazetecinin işe iade davasının ilk duruşması yarın (27 Şubat) Bakırköy Adliyesi’nde görülecek.

“Anayasal haklarını kullanarak sendikalı olan gazetecileri engelleyen, haksız sebeple işten çıkaran ve işçilerin hakkı olan kıdem ve ihbar tazminatlarını vermeyen işveren ile mahkeme önünde hesaplaşacağız” diyen Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın (TGS) duruşmaya çağrı yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Ömrünün yarısını Hürriyet’te geçirenlerden gazeteciliğe Hürriyet’te başlayanlara kadar aileleriyle birlikte yüzlerce kişi mağdur edilmiş, hukuk çiğnenmiştir. Gazeteleri yönetenler Anayasanın tüm çalışanlara tanıdığı sendika hakkına saygı duymak, gazetecilerin emeklerine saygı duymak zorundadır. İşten atılan 45 üyemizin tazminatını kuruşu kuruşuna alacağız.”

Duruşma yarın(Bugün-Simurg redaksiyon) saat 13.00’te Bakırköy Adliyesi’nde. (AÖ)

Kaynak:bianet.org

Haber Merkezi

Next Post

Sömürgenin hatırı olmaz

Per Şub 27 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Haber Merkezi – Ali Ergin Demirhan 27 Şubat 2020 AKP iktidarı 2011’de Suriye krizi patlak verdiğinde ABD ile birlikte hareket ediyor, Türkiye’yi emperyalizm güdümlü bir cihatçı istilasının ana kumanda ve destek üssüne dönüştürüyordu. Özgür Suriye Ordusu’nu (ÖSO) birlikte kurdular. NATO işgali sonrası Libya’daki cihatçıları ve […]
Translate »