Her Amerikalı Abby Martin’in Yeni Afganistan Savaşı Belgeselini İzlemeli

Abby Martin’in yeni belgeseli “Afganistan Savaşı Ortaya Çıktı: Bir İmparatorluk Komplosu”, her Amerikanın en uzun süredir devam eden savaşının bütünsel bir anlayışını arayan her Amerikalı için bir zorunluluktur.

Afganistan’ın sürekli işgali o kadar normalleşti ki, çoğu Amerikalı için arka plan gürültüsü görevi görüyor. Şaka yoluyla “Sonsuza kadar Savaş” olarak da anılır, sadece bir başka sabit gerçeklik olarak kabul edilir. Bir asker defalarca ölür, birkaç düzine sivil başka bir bombalamada öldürülür. Popülasyonu Washington’a onu durduracak kadar zorlamak için karıştırmak asla yeterli değildir. Ve sonsuz savaş devam ediyor.

George W. Bush’tan Barack Obama’ya, Donald Trump’a kadar her ABD başkanı savaşı sona erdireceğine söz verdi. Ancak birlikleri eve getirme planları kaçınılmaz olarak önce ülkeye daha fazla birlik göndermeyi gerektiriyor. Tüm bu söylemlere ve gerçekliğe bakamazsınız ve Birleşik Devletler’in sonsuza kadar Afganistan’da kalmak istediği sonucuna varamazsınız. Çözülemez bir askeri bataklığa rağmen, İmparatorluğun Afganistan’dan vazgeçmemesinin bir nedeni var.

Bu son “Empire Files” belgeselinde gazeteci Abby Martin, 1980’lerin CIA yapısından günümüzün anlamsız çıkmazına kadar Afganistan’daki Amerika Savaşlarının gerçekliğini ortaya koyuyor. MintPress  , film yapımcısı Abby Martin’in izniyle yayınlanan belgeselini size getiriyor.

 
Özellik fotoğraf | Genç bir çocuk sırtında bir çuval mal taşıyor, Washington’un barış elçisi Zalmay Khalilzad’ı, solda Taliban heyetinin lideri Molla Abdul Ghani Baradar’ı ve 5 Mayıs 2020 Kabil’deki Taliban heyetinin lideri tasvir eden bir duvar resmini geçiyor. AP

Kaynak:mintpressnews.com

Haber Merkezi

Next Post

Köylerdeki Bazı İnsanlar Irkçılığa ve Şiddete Karşı

Çar Tem 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Bir Başkanlık retweet’i Florida’daki Köyler’den bir videoyu daha fazla sorun çıkarmak için kullansa da, Köyler’de bulunan iki kuruluş, burada büyük üyeliklere sahip farklı bir bakış açısına sahip. El Efsanesi World BEYOND War – Central Florida ve Barış için Gaziler’den Larry Gilbert – Köyler, hem […]
Translate »