HDP’ye dönük bir çok ilde operasyon; onlarca HDP’li gözaltında

HDP’ye Van, İzmir, Aydın, Didim, Ankara gibi illerde operasyonlar yapıldı. Bir çok HDP’li gözaltına alındı.VanVan İl Örgütü binasına gece saatlerinde hiçbir partiliye haber vermeden baskın düzenleyen polisler, “Selamün aleyküm O biz geldik” notu bırakarak, kapı anahtarlarını değiştirdi.Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü binasına akşam saatlerinde polisler tarafından baskın düzenlendi. Herhangi bir parti yöneticisine haber verilmeden yapılan baskında, HDP Gençlik Meclisi’nin bulunduğu 4’üncü katta arama yapıldı. Polisler, bir tane bilgisayar harddiski ve kimi kitaplara el koydu. Odada bulunan yazı tahtasına bırakılan “Selamün aleyküm O biz geldik” notu ise dikkati çekti.AnkaraAnkara’da ise MA muhabiri Hakan Yalçın ile  HDP Gençlik Meclis üyeleri Nevroz Gülen, Ezgi Oral  ile HDK Gençlik Üyesi Tunahan Gözlügöl ve HDPli Mesut Çiftçi ile  Mahmut Altan’ın da gözaltına alındığı belirtildi.İzmir

İzmir’de düzenlenen operasyonlarında ise 9 kadın gözaltına alındı.

Aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi Fadime Kocakaya, Ege Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Ege TUHAY-DER) Yöneticisi Hediye Tekin, Zerga Öztürk, Zuhal Çelebi, Muteber Akgül, Saime Akın’ın da olduğu 9 kadın, gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrollerinin ardından Çankaya TEM Şube’ye götürüldü.

Dosyada kısıtlılık olduğu gerekçesiyle gözaltındakiler hakkında 24 saat avukat görüş yasağı olduğu belirtilirken, avukatlardan alınan bilgilere göre kadınların, 2014 yıllarında Amed’in Ergani ilçesindeki bir kadın toplantısına katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındıkları tahmin ediliyor.

Aydın

Yine Aydın Didim’de Eski MYK Faruk Ayhan ve Didim Devlet Hastanesinde memurluk yapan Müjgan Ayhan Emekli ve  hemşire İnsaf Erdoğdu’nun gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak:ozgurgelecek19.net

Koordinator00

Next Post

Dünyanın En Büyük Ticaret Bloğu ABD'yi İçermiyor

Cum Kas 27 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Vijay Prashad ve John Ross tarafından 15 Kasım’da, 15 Asya ve Pasifik ülkesi , küresel nüfusun yüzde 30’unu ve küresel gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYİH) yüzde 30’unu birleştiren Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık (RCEP) olarak bilinen bir anlaşma imzaladı . Yeni Zelanda’dan Japonya’ya ve Çin boyunca uzanan ticaret alanının tamamı , madencilikten […]
Translate »