Hüseyin Şenol / Ulm

Bu akşam da HDP ile Ulm şehir merkezinde dayanışma mitingi düzenleyen devrimci-demokratlar “HDP’yi sonuna kadar savunacağız. HDP halktır” dedi.

HDP’ye ve genel olarak devrimci-demokrat muhalefete yönelik düzenlenen siyasi soykırım operasyonlarını kınayan Ulm’lu devrimciler yine meydandaydı. Şehir merkezinin en işlek alanı olan Münsterplatz’da düzenlenen mitingte, çok sayıda HDP bayrakları da yer alırken, açılan Almanca pankartlarda gözaltılar protesto edildi. Pankartta yer alan gözaltı fotoğrafları kamuoyunun büyük ilgidini çekerken, yoldan geçen çok sayıda kişi durup, yapılan konuşmaları dinledi.

“Faşizme karşı omuz omuza”, “HDP halktır, halk burada” gibi sloganlar atılırken, çeşitli kurumlardan konuşmalar yapıldı.

“Ulm HDP ile dayanışma platformu”nun miring çağrısı üzerine, ADHF, AGİF, ATİF, SKB, AGEB, KON-MED, Halk Cephesi, HDP Aktivistleri, Die Linke, MLPD, EnternasyonalListe gibi Türkiyeli ve Alman devrimci-demokrat kurumlar etkinlikte yer aldı.

Saldırıların dayanışma ile boşa çıkarılacağı mesajının verildiği eylemde AKP-MHP faşist iktidarının halklara yönelik düzenlediği siyasi soykırımlara dikkat çekildi. HDP ile dayanışma içerisinde olan kurumlar, “Bundan sonra da HDP ile aktif dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz” mesajı verdiler.

Simurg-News'i sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!
Translate »