HDP bir çok kentte 4 Kasım darbesine karşı açıklama yaptı

Agirî’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP ilçe binasının önünde açıklama yapıldı. Ancak Saray’a bağlı polisler halka saldırdı.

HDP milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, “HDP yılmayanların partisidir hodri meydan” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

Wan’da da aynı amaçla açıklama yapıldı. “HDP baş eğmez susturulamaz” mesajı verildi.

Amed’deki eylemde Felek Naz Uca konuştu. “Bizi baskılar ile sindirmek isteyenler bilsinler ki biz hep buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz” dedi. Açıklamadan sonra oturma eylemi gerçekleştirildi.

Mêrdîndeki eylemde konuşan Pero Dündar, “Mücadelemiz sürüyor” dedi. HDP var olduğu sürece bu iktidar siyaset yapamaz, toplumu da kandıramaz. Çünkü bu iktidarın önündeki tek engel Kürt halkıdır, onun partisi HDP’dir, seçilmişleridir ve çalışanlarıdır. Bundan kaynaklı saldırılar hala devam ediyor. Bugün de arkadaşlarımız hala gözaltındalar.

Şirnex’de de kitlesel yapılan açıklamada, “Dün de bugün de başımız dik mücadeleye devam ediyoruz” denildi..

HDP İstanbul İl Örgütü de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan İl Eşbaşkanı Elif Bulut, faşizme karşı mücadele mesajı verdi. “Gelecek bizimdir” dedi.

Kaynak:medyahaber.info

Koordinator00

Next Post

'Toledo Paktı'nın önerdiği sistemle aynı: Sistemlerini mahkemeye taşıyacak 1.500 Basklı emeklinin isyanı

Per Kas 5 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Kararı çoktan verdik ve  Geroa Pentsioak’ı  [Bask ek emeklilik sistemi] mahkemeye çıkaracağız . Karar verdikçe parayı toplamak istiyoruz çünkü bizim. Geroa, çalışma hayatımız boyunca katkıda bulunduğumuz parayı bir defada sermaye olarak toplamamıza neden izin vermiyor ve 25 yıl boyunca ayda yalnızca 180 euro gelir toplama imkanımız var  ? Geroa ne saklıyor? Likidite eksikliği? […]
Translate »