Havai fişek fabrikasındaki patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi

Sakarya Hendek’te havai fişek fabrikasında yaşanan ve 4 kişinin öldüğü 111 kişinin de yaralandığı patlamada kayıp olan 3 kişiye hâlâ ulaşılamamıştı. Valilik yaptığı son açıklamada, “Hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi. Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor” dedi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım “Kayıp olan 3 tane vatandaşımız var malum olay yerinden alınan numuneler Adli Tıpa gönderildi oradan da bugün sonuç bekliyoruz oradan gelen sonuca göre de bir değerlendirme yapacağız” dedi.

Diğer yandan patlamanın olduğu fabrikada enkaz kaldırma ve arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında önceki gün meydana gelen patlamada 4 kişi ölmüş, 114 kişi yaralanmış, 3 kişi ise kaybolmuştu. Fabrikadaki yangının söndürülmesinin ardından hem fabrika alanında hem de çevresindeki fındıklık ve ormanlık alanda itfaiye, jandarma, UMKE ve AFAD ekiplerince arama-kurtarma çalışmaları başlatıldı. Olayda hayatını kaybeden Sebahattin Tepeçınar ve Havva Çelik dün toprağa verilirken, patlamada ölen diğer 2 kişinin de kimlikleri tespit edildi. Patlama sonrasında yapılan arama ve kurtarma çalışmaları sonrasında fabrika alanında bulunan uzuvlar kimlik tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bugün sabah saatlerinden itibaren fabrika alanında AFAD ekiplerince arama-kurtarma çalışmalarına devam edildi. Patlamanın bulunduğu oyukta ve yıkılan binaların enkazlarının altında çalışmalar yapıldı.

Kaynak:gazeteyolculuk.net

Haber Merkezi

Next Post

KORONAVİRÜS (COVID-19) Son 24 saatte 1148 yeni vaka, 19 ölüm

Pts Tem 6 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili güncel veriler Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden duyuruldu. Son 24 saatte  yeni vaka 1148 tespit edildiği belirtilirken, 19 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı. 1188 hasta ise iyileşti. 24 saatte yapılan test sayısı ise 46 bin 414 olarak belirtildi. Açıklanan rakamlara göre, bugüne kadar 3 milyon 630 bin 480 test […]
Translate »