”Hareketimiz Kazanmadı. Değişim için Yetki Kazandık ” Jake Johnson

“Minnesota’da, örgütlü insanların her zaman organize parayı yeneceğini biliyoruz. Dışarıdan bizi yenme çabalarına rağmen, katılım rekorlarını bir kez daha kırdık. Saldırılara rağmen, desteğimiz sadece büyüdü.”

Küçük bağışlar, tabandaki ilerici coşku ve genişleyen bir destek tabanıyla beslenen Temsilci İlhan Omar, Salı günü Minnesota’nın 5. kongre bölgesi için Demokratlar ön seçiminde kara para destekli bir rakibini kolayca yendi – ilerici görevdeki bir galibiyet, daha fazla kanıt olarak nitelendirildi . “organize insanlar her zaman organize parayı yenecekler.”

Somalili bir mülteci ve Kongre’deki en güçlü ilerici seslerden biri olan Omar, Anton Melton-Meaux’ya 18 puanlık rahat bir marjla liderlik ediyordu ve bölgelerin% 96’sı yarış çağrıldığında bildiriyordu. Melton-Meaux Ömer’i devirmek teşebbüs dört adayın biriydi, ama onun kampanya kadar en çok funded- tarafından yapıldı göre Duyarlı Politika Merkezi, büyük bağışlar diye kaldırdı $ 4,1 milyon% 90 oluşur.

“Onlara saldırmak için harcanan tüm yutturmaca ve paraya rağmen, Squad kazanıyor, büyüyor ve burada kalacak.”
– Adalet Demokratları

Ancak Melton-Meaux’un büyük bir kısmı anonim şirketler aracılığıyla yapılan büyük harcamaları , Omar’ı görevden almak için yeterli değildi ve Omar, Salı günü kazandığı zaferin Minnesota halkından bir “değişim emri” anlamına geldiğini söyledi. Omar’ın yoğun Demokrat bölgede kazandığı galibiyet, neredeyse sandalyesini koruyacağını garanti ediyor.

Omar, Salı günü geç saatlerde bir dizi tweetinde, “Dışarıdan bizi yenme çabalarına rağmen, bir kez daha katılım rekorları kırdık. Saldırılara rağmen desteğimiz daha da arttı.” “Bu seçim benimle ilgili değil. Bu, kökleri insanların gündelik mücadelelerine ve onun tehdidi altında olan şirketler ve sağcı bağışçılara dayanan bir gündemle ilgili.”

“Bu, bu ülkeden bir grup insanı yalnızca Müslüman kimliğine dayanarak yasaklayacağına söz veren, menşe ülkelerimize ‘bok çukuru ülkeler’ diyen ve bizi geldiğimiz yere geri göndermekle tehdit eden bir başkana karşı çıkmakla ilgili,” Omar devam etti. “Bu, dünyadaki temel insan haklarını savunmak ve insanların insanlığının ve onurunun tanınmasına karşı çıkan bir askeri-endüstriyel kompleksle savaşmakla ilgili.”

Omar’ın zaferi, Kongre’deki ilerici müttefikleri ve yeniden seçilme mücadelesini destekleyen savunma grupları tarafından kutlandı. Senatör Bernie Sanders (I-Vt.) , “İnanılmaz cesarete sahip bir lider olan İlhan Omar’ı, bu gece Minnesota’da birinciliği kazandığı için tebrik ediyoruz,” dedi . “Amerikalılar Kongre’de İlhan gibi cesur, ilerici liderler istiyorlar ve birlikte herkes için çalışan bir ulus yaratacağız.”

Gençlerin liderliğindeki Sunrise Hareketi , Yeşil Yeni Anlaşma’nın, Herkes için Medicare’in ve diğer önemli önceliklerin vokal destekçisi Omar’ın “Kongre’ye adım attığından beri cesur ve ilerici bir lider olduğunu ve biz olamayacağımızı” tweetledi . yeniden seçilmesinde onu desteklemekten gurur duyuyor. “

“Tebrikler İlhan” diye ekledi grup, “sizinle birlikte savaşmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Omar, Temsilci Rashida Tlaib (D-Mich.) Ve Temsilci Alexandria Ocasio-Cortez (DN.Y.) birincil rakiplerini mağlup etti ve Temsilci Ayanna Pressley (D-Mass.) Önümüzdeki ayki Massachusetts ön seçiminde rakipsiz yarışıyor. , “Ekip” Kongre’de en az iki yıl daha güvence altına almaya hazırlanıyor. Dave Wasserman Cook Siyaset Raporu’nda belirtildiği “Bugüne kadar, 2020 birincil zorluklarla karşılaştığı Squad üç üyesi 105.993 oya kadar kombine 201.235 oy ile galip gelmiştir.” Diye

Savunuculuk grubu Justice Democrats tweet atarak Cori Bush’un Missouri’deki üzücü galibiyetini ve Jamaal Bowman’ın New York’taki zaferini ima ederek , “Onlara saldırmak için harcanan tüm yutturmaca ve paraya rağmen, The Squad kazanıyor, büyüyor ve burada kalacak,” dedi . “İlhan Omar, cesaretle ve olumlu bir ilerici vizyonla seçmenleri için savaşıyor.”

Kaynak:commondreams.org

adı geçen yazar

Next Post

LAİKLİK ZARURETTİR[*] TEMEL DEMİRER

Per Ağu 13 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Sekülerizmde gizem, maskaralık, rahipler, seremoniler, sahtelik, mucize ve cezalandırma yoktur.”[1] Laikliği yeniden konuşmak zorundayız. “Olmazsa olmaz” bir kaçınılmazlık olarak acil gündem maddesidir laiklik meselesi… Kimileri “olmayan” ya da “olduğu kadar”ıyla “Laikliğe ‘El Fatiha’…”[2] derken; “Türkiye laik değil”[3] saptamasına mündemiç realiteyle yüz yüzeyiz… “Laikliğin gerekliliğinde […]
Translate »