Günaydın – Hilmi Toy

Hilmi Toy
Yazar

Sarı sabahlara uyanan, uyanacak olanlara umut yüklü günler, güzellikler için günaydın.

Ahh, bu havalar, bu havalar, Coronalı günler de sığmıyor kabına insanın. Aklına Orhan Veli, Cahit Sıtkı, Nazım Hikmet, Ahmed Arif geliyor insanın.

Bu havalarda “kendimizden geçtik de sizden mi geçemedik, biz hiç bildiklerinizden olmadık, bileceklerinizden de, ne insandan yağ çıkarma derdimiz oldu, ne taştan himmet, avuçlarınızdaki titrek Serçe yüreğiyle sevdik, ve her bir kelimeyle öldük” diyen Nevin Koçoğlu şiirleri düşer ilmek ilmek kilim dokur gibi salınırken hayatın gergefinde.

Güneşli bir gün, sabahı sarı, göğü mavi, yediveren gülleri kırmızı bir gün ömrümüze düşen. “Aklımızdan geçen başımıza mı gelsin” desem, ne desem bu gün hatırına.

Yaşamın çarkını çevirirken uzatın ellerinizi, avuçlarınızda günden kalan olsun, açın yüreğinizin kapısını eşikte sevdikleriniz olsun.

Hilmi Toy

Next Post

Amerika'nın Oligarkları - Alan McLeod

Per May 28 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Dünyanın süper zenginlerinden herhangi biri, lüks yatlarında COVID-19 salgını beklemeye çalışıyor. Ama halkla etkileşime girmeden ve virüsü kendileri yakalamadan onlara nasıl ulaşılır? Bunlar sadece milyarderlerin uğraşması zor zorluklardır. Neyse ki, finans haberleri Bloomberg  mevcut dönemin büyük sorununu çözdü. Yeni bir şirket, heyecanla bilgilendiriyor okurları, bulunduğunuz yerden Malta’nın Akdeniz adasına, “mikroplu kitlelere maruz […]
Translate »