‘Grup Yorum’un Talepleri Kabul Edilsin, Başka Ölümler Olmasın’

Haber Merkezi

 Dersimli yazar ve sanatçılar, ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ve Mustafa Koçak’ın taleplerinin karşılanması için çağrıda bulundu. 

Haberin Videosu

“Grup Yorum üyeleri Bakanlığın arananlar listelerinden çıkarılsın, yaklaşık 3 yıldır neredeyse tüm konserleri yasaklanan Grup Yorum üzerindeki konser yasakları kaldırılsın, Grup Yorum üyeleri hakkında açılan davalar düşürülsün, tutuklu Grup Yorum üyeleri serbest bırakılsın” taleplerinin kabul edilmesi için ölüm orucu eylemini sürdüren Bas Gitarist İbrahim Gökçek’in durumuna dikkat çekmek amacıyla sanatçılar, yazarlar, siyasetçiler birçok platformda söz söylemeye, Grup Yorum ezgilerini seslendirmeye devam ediyor.

“MAKUL TALEPLER KARŞILANSIN”

Dersimli sanatçılar Mikail Aslan, Musa Baki ve Yazar Özlem Armen, Grup Yorum’un taleplerinin kabul edilmesi çağrısında bulundu.

Sanatçı Mikail Aslan, “Makul talepler karşılansın. Ölüm orucu son bulsun. İkinci bir ölüm olmasın” dedi.

“GRUP YORUM’UN TALEPLERİ, TALEPLERİMİZDİR”

Yazar Özlem Armen ise, “Grup Yorum, özgürce bizim türkülerimizi söylemek istiyor. Helin Bölek’i ölüm orucunun 288. gününde kaybettik. Başka ölümler istemiyorsak sanatçılarımıza sahip çıkalım. Grup Yorum’un talepleri insani taleplerdir, hepimizin talepleridir” diyerek, İbrahim Gökçek ve adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda olan Mustafa Koçak’ın yaşaması için tüm kesimlere duyarlılık çağrısı yaptı.

“BAŞKA ÖLÜMLER OLMASIN”

Sanatçı Musa Baki de, “Grup Yorum’un talepleri kabul edilmeli, ölüm oruçlarına son verilmeli. Başka ölümler olmasın” diyerek Grup Yorum’un ‘Düşenlere’ ezgisini seslendirdi.

Hüseyin Yaşar SEZGİN/DERSİM

Kaynak:pirha.net

Haber Merkezi

Next Post

"Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya da Hiçbirimiz"

Cts Nis 18 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Koronavirüs ile yatıp koronavirüs ile kalkar oldum çoktandırGünüm gecem de belli değilTarihleri bile karıştırdım yemin ederim Mers, sars falandan sonraŞimdi de koronavirüs diye bir bela musallat oldu başımızaYarasa mı yemişler nedir dünyanın öbür ucundaBen burda evimde hapisteyimÇıkamıyorum sokağaÇiçeğe, böceğe, doğaya hasretAnama, babama, yavruma bile“Sosyal […]
Translate »