Grup Yorum üyesi Helin Bölek Ulm’da anıldı

Bugün Ulm şehir merkezinde bir araya gelen Türkiyeli devrimciler, Grup Yorum üyesi Helin Bölek için korsan anma etkinliği düzenlediler.

            Almanya’nın Ulm şehrinde bir araya gelen Türkiyeli devrimciler, ölüm orucu direnişinin 288. gününde dün hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek için korsan anma düzenledi. Ulm Halk Cephesi’nin adına konuşmaların yapıldığı eyleme, ADKF, AGEB, AGİF, ATİF, MLPD, Sol Parti-Türkiye, SKB ve SYKP’li devrimciler katıldı.

            Ulm Halk Eğitim Merkezi’nin (vh) bulunduğu Kornhausplatz’da spontane olarak düzenlenen eylemde Helin Bölek için saygı duruşu yapıldıktan sonra, konuşmalar yapıldı. “Helin Bölek’ler Ölümsüzdür” ve “Grup Yorum Halktır, Susturulamaz” şeklinde sloganlar atıldı.

            Çok sayıda döviz ve pankartın da açıldığı anma eylemi, Helin Bölek’in sevdiği şiirlerin ve türkülerin hep birlikte okunmasıyla son buldu. Gösterilerin yasak olduğu bir dönemde gerçekleştirilen anmada, eylemciler koronavirüs nedeniyle iki metre fiziki mesafeyi korumaya özen gösterdiler.

.

Next Post

YOKSULLAR CAN DERDİNDE DEVLET YOKSULLARI SOYMA PEŞİNDE - Fetih Koç

Cts Nis 4 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Korona virüsü yaşamı felç edereken, AKP iktidarı ile CHP belediyeleri birlikte bu durumu fırsata çevirerek halkları, yoksulları ve emekçileri hem parasını hemde esir almak için toplumu soyma fırsatın peşindeler. Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra küresel bir salgın halini alan korona virüsünde […]
Translate »