Grup Yorum Hepimizin Türkülerini Söylüyor Susturamazsınız!!!

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’in kaldığı direniş evine saat 02.30 sıralarında polis baskını yapıldı. Arama boyunca Gökçek ile Bölek’in ve evde bulunan refakatçilerin ters kelepçe ile bekletildiği öğrenildi. Gökçek ile Bölek’in gözaltına alındıktan sonra gizlice Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığını söyleyen Halkın Hukuk Bürosu (HHB), “Helin’in kaydı var. Zorla müdahaleyi kabul etmiyorum diye beyanda bulunmuş. Tüm halkımızı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sahiplenmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı. HHB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ölüm orucunun 265. gününde olan müvekkilimiz Helin Bölek ve ölüm orucunun 268. gününde olan müvekkilimiz İbrahim Gökçek’in Küçük Armutlu’da kaldıkları eve saat 02.30 sıralarında polis baskını gerçekleştirilmiştir. Yapılan baskın sırasında 2 saat boyunca TEM şibe ve özel harekat polisleri “arama” adı altında evi talan etmişlerdir. Arama boyunca müvekkillerimiz anne ve babaları, evde bulunan refakatçiler ters kelepçe ile bekletilmiştir. 

Baskın sonrası ölüm orucunda olan müvekkillerimizin kaldığı evden 3 kişi gözaltına alınarak Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştür. Ölüm orucunun kritik bir aşamasında olan, yürüyemeyen Grup Yorum üyesi müvekkillerimiz ise zorla bir ambulansa bindirilerek kaçırılmıştır. Müvekkillerimizin nerede olduğuna yaklaşık 6 saat boyunca haber alınamamıştır. Ev baskınını gerçekleştiren TEM şubeye sorulduğunda ise ölüm orucunda olan müvekkillerimizin nerede olduğunu bilmediklerini söyleyerek, bizden müvekkillerimizin yeri saklamaya çalışılmıştır. 

“ZORLA MÜDAHALE TEHDİDİ DEVAM EDİYOR”

Müvekkillerimizin hastane hastane aranmasından sonra yeri öğrenilmiştir. Müvekkillerimiz şuan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunmaktadır. Şu aşamada sağlık durumları iyidir. Ancak hastanede bulunmaları ve bulundukları odanın girişinde polislerin beklemesi; zorla müdahale tehdidinin devam ettiğini göstermektedir. 

Bu açıklamalar Helin ve İbrahim’in avukatları tarafından yapılmış ve çeşitli basın organlarına servis edilmiştir. Her an zorla müdahale tehditlerinin devam ettiği; ayrıca bu müdahale sonucu müvekkillerinin sakat kalma ya da ölme riski taşıdığı belirtilen açıklamada bunun sorumluluğunun zorla alıkoyan emniyet güçlerine ve bu emrin verilmesindeki yetkili makamlara ait olduğu ayrıca vurgulanmıştır. Halkın türkülerini susturmanız mümkün olmadığı gibi Grup Yorum üyeleri İbrahim ve Helin’in direnişini de kırmanız mümkün olmayacaktır. Grup Yorum üyelerinin birkaç kişiden oluştuğunu zanneden yetkili makamlara sözümüz şudur ki; “onları dinleyen biz yüz binler, hepimiz birer Grup Yorum türkücüsüyüz. Hep bir ağızdan kesmeye çalıştığınız bu türküyü, hem de bağıra çağıra söylemesini biliriz.”

Grup Yorum’un türküleri susmaz!

Halkın türküleri suzmaz, dara çekseniz de, zindana tıksanız da!!!

Simurg-News Yazı Kurulu

Simurg-News Yazı Kurulu

Levent Kaçar

Next Post

Akıl Akıl Gel Parmağıma Takıl…

Per Mar 12 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Akıl Akıl Gel Parmağıma Takıl… 12 Eylül; neredeyse örgüt, sendika, dernek, sivil toplum örgütü ayırmaksızın buldozer gibi geçti, yoğun esen devrimci rüzgârın üzerinden. Daha sonra egemenler, proje üzerine proje, deney üzerine deney, teknolojik/bilimsel, psikolojik, sosyal, kültürel, hangi yöntem ve imkânları varsa saldırdılar asilerin üzerine. […]
Translate »