Gözaltındaki HDP’lilere Tutuklama

Erdal Yıldırım

KOBANE Eylemleri soruşturması kapsamında gözaltına alınan 20 HDP’li siyasetçiden 17’si tutuklandı. Gülfer AKKAYA, Sırrı Süreyya ÖNDER ve Altan TAN adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tutuklanan siyasetçilerin isimleri şöyle:

HDP Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, HDP MYK üyesi Alp Altınörs, HDP Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Nazmi Gür, eski milletvekili Ayla Akat Aka, BDP eski Eş Genel Başkanı Emine Ayna, HDP eski MYK üyeleri Bircan Yorulmaz, Berfin Özgü Köse, Dilek Yağlı, Can Memiş, Günay Kubilay, Bülent Parmaksız, Pervin Oduncu, İsmail Şengün ve Cihan Erdal, HDP eski Genel Saymanı Zeki Çelik, HDP RTÜK üyesi Ali Ürküt ve eski milletvekili Prof. Dr. Emine Beyza Üstün.

Koordinator00

Next Post

Stuttgart'ta AfD Protestosu

Paz Eki 4 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Almanya faşizminin güncel temsilcileri olarak benzerleri arasından sıyrılıp eyalet ve merkezi parlamentolarda temsil hakkına kavuşan AfD, Almanya koalisyon hükümetinin, AB’nin ve Sistemin yarattığı kimi sorunları sömürerek kendini alternatif olarak pazarlamaya devam ediyor. Bunun için son olarak dün Stuttgart’ta Schlossplatz da polis kuşatması güvencesinde kısa […]
Translate »