Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel gözaltına alındı

TELE 1 Ankara Temsilcisi Dükel ve Odatv Ankara Haber Müdürü Yıldızın gözaltına alınma gerekçesi siyasal ve askeri casusluk.

TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız gözaltına alındı. TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ sosyal medyada yaptığı paylaşımda Dükel’in bu sabah 07.30’da gözaltına alındığını açıkladı.

Yanardağ, sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşımız, TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel bu sabah 07.30’da gözaltına alındı. Gözaltına alınma nedeni bilinmiyor. Savcılığın 4 gün gözaltı süresi vermiş. Savcılığa çağrılarak ifadesi alınabilecek bir gazetecinin böyle gözaltına alınması demokrasilerde olmaz, olmamalıdır.”Merdan Yanardağ@merdanyanardag

Tele 1 Ankara Temsilcisi ve Yayın Kurulu Üyemiz İsmail Dükel ile Odatv haber sitesi yazarı Müyesser Yıldız’ın gözaltına alınması, iktidar güdümünde olmayan bağımsız medyaya gözdağı vermeye çalışmaktır. İşimizin başındayız, susmayacak ve boyun eğmeyeceğiz.

Müyesser Yıldız’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın TCK’nın 328. maddesiyle başlattığı “Siyasal ve Askeri Casusluk” suçlamasıyla gözaltına alındığı ifade edildi.

Yıldız’ın evinde yapılan aramada ‘uzman personel olmadığı’ gerekçesiyle dijital cihazların imajının alınmadığı ileri sürüldü. Aramada Yıldız’ın bilgisayar mühendisi oğlunun kullandığı cihazlar ve avukat eşinin kullandığı bilgisayara el koyuldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaklaşık bir ay önce Yıldız’ın bir Facebook gönderisini paylaşarak gazeteciyi hedef göstermişti. Kars’ta hayatını kaybeden bir askerle ilgili paylaşım yapan gazetecinin gönderisini Twitter’dan paylaşan Soylu, “Benim üzüntüm PKK seviciliğin değil, devlet gömleği giymiş pespayelerle iş tutmandır” demişti.

Çemçe grubunun itlafına bir PKK bir sen üzülmüşsün.
Kahramanlarımız bugün o bölgeye yeni sızmayı 10 metrede çatışma ile teröristleri yok ederek engelledi…
Benim üzüntüm PKK seviciliğin değil,
devlet gömleği giymiş pespayelerle iş tutmandır

Resmi Twitter'da görüntüle

Müyesser Yıldız, geçtiğimiz cuma günü Bakan Soylu’ya dava açmıştı. Yıldız’ın, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’la da devam eden davası bulunuyor.

Kaynak:pressenza.com/tr

Haber Merkezi

Next Post

Neoliberalizm kritik durumda - Riccardo Mastini

Çar Haz 10 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Şimdi sömürüye dayanan ekonomik bir sistemden uzaklaşmanın tam zamanı. Covid-19 salgını, politikacılar ve vatandaşlar, salgın zamanlarında piyasaların günü kurtarmayacağını fark ettikleri için neoliberal oyun kitabını parçalara ayırıyor. Özelleştirme-serbestleşme-kemer sıkma tarifi modası geçmekte ve müdahaleci politikaların çeşitliliğine yol açmaktadır. Bu arada, pazarların dışında, dayanışma girişimleri çiçek […]
Translate »