Filipinler Ordusu, Komünist Parti’nin kuruluş yıldönümünü kutlamasına hava saldırısında on kişiyi öldürdü

Filipin silahlı kuvvetleri, Filipinler Komünist Partisi’nin 52. kuruluş yıldönümü kutlamasına hava saldırısında on kişiyi öldürdü.

Filipin Devleti, Lumuton Dağı yakınlarındaki Namat Masla köyünde toplanan birkaç yüz kişilik bir mitingi bombalamak için hava kuvvetlerini kullandı. Ordunun “gerilla” olarak sunmaya çabaladığı köylülerden az on kişi öldürüldü. (1)

Manila Times’ın haberine göre Filipinler Ulusal Polis sözcüsü, Atimonan bölgesi Quozan ilinde, bir il meclis üyesinin evinde 2 NPA(Yeni Halk Ordusu) üyesinin 3 silahla ele geçirildiğini duyurdu.  Bölge Polis müdürü Felipe Natividad,Yakalananların Baste takma adıyla bilinen Ruel Custodio ve Ruben takma adıyla Oyo Miles olduklarını ve NPA için ”Devrim vergisi” topladıkları iddiasında bulundu.(2)

Kaynak: (1) https://secoursrouge.org (27/12/2020)

(2)manilatimes.net (28/12/2020)

Haber Merkezi

Next Post

Meksika’da yerel seçimlerde cinsiyet kotası zorunlu hale getirildi

Pts Ara 28 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Meksika Federal Yargı Gücü Seçim Mahkemesi (TEPJF) önceki gün duyurduğu kararda, 2021 yerel seçimleri öncesi, kadınların adaylık sürecine dahil edilmesi için bir dizi önlem aldı. Tüm siyasi partilerin cinsiyet kotasına uygun adaylar göstermesinin zorunlu hale getirildiği kararda, “Siyasi partiler, mevcut seçim sürecinde eyaletlerde adaylıklarını […]
Translate »