Esslingen’de ‘’Ali Yardım Bekliyor’’ Standı

Esslingen DasEss’te dün (Cumartesi)bir grup kadın STM Tip1 hastası Ali Eymen için kişisel insiyatiflerini kullanarak bir yardım kampanyası için stand açmışlardı.

Ali Eymen daha 28 aylık ve yaşamı Zolgensma adlı çok pahalı bir ilaca bağlı. Aliye bir yaşam şansı verme ve hep birlikte yaşama şansı yaratmak için herkesi dayanışmaya çağırıyorlar.

El emeği çeşitli yiyecek ve kışlık yiyecekleri yardım karşılığı satışa çıkaran kadınlar aynı zamanda aldıkları insiyatifin nedenini de Kent sakinlerine Almanca/Türkçe el ilanları ile ve sözlü olarak açıkladılar.

Nazan Kılıç, Seda Ateş, Elvan Büyükpınar, Aynur Taşdelen ve Güzel Demir’in organizesi ile Stuttgart ve çevresi için yürütülen bu çalşma gibi başka kentlerde de inisiyatif alan kadın gruplarınca yürütüldüğünün altını çizdiler. Elde edilen gelirin  aileye ulaşması ve aile ile doğrudan bağ kurulabilmesi için enformasyon olanakları şeffaf olarak sunuluyor.

Koordinator00

Next Post

Devrimci Demokrasi'ye Erişim Engeli

Paz Kas 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Devrimci Demokrasi Gazetesinden yapılan açıklamada 28.10 tarihli mahkeme kararıyla dijital ortamdaki yayın portalına erişim engeli konduğu ifade edilmiş. Bilindiği gibi Türkiye Devletinde İktidarın tekeline alarak havuzunda topladığı basın kurumları dışındaki muhalif yayınların en liberalinden en radikaline kadar çeşitli yayın yasakları, para cezaları ve tümüyle […]
Translate »