Esslingen Mahkemesinden 8Mart’ta Kadınlara Saldıran Faşiste Para Cezası

Esslingen Amstgericht’te 8Mart Dünya Emekçi kadınlar günü etkinliğe saldıran bir Türk faşistin yargılaması yapıldı.Yapılan duruşmada saldırgan Kadir Kasım 800€  para cezasına çarptırıldı.  Esslingen Bahnhofplatz da ( 9 Mart  2020, günü)  der Deutsch Kurdische Freundschaftsverband, das

Personenwahlbündnis FÜR(Fortschrittlich, Überparteiliche, Rege) Esslingen, der Frauenverband Courage Esslingen-Nürtingen, die MLPD-Marxistisch-Leninistische Partei Deutschlands, die Rotfüchse-Kinderorganisation der MLPD, Esslingen AKM nin ortak   8 Mart etkinliğinde  özellikle Kürt kadınlarına küfürlü hakaret, kağıt fırlatma, bağırıp çağırmayoluyla görevli Hatice Aydın ve Huber Bauer’e cinsiyetçi ve politik küfürlerle fiziksel saldırı gibi suçların yanısıra Etkinliğe katılan kitlenin Türk konsolosluğu üzerinden TC’ ye ihbar amaçlı tek tek kişilerin video kayıtlarını ve fotoğraflarını çektiği ifade edildi. 

Kadir Kasım’ın ırkçı cinsiyetçi saldırısını duruşma sonrası protesto

Esslingen sakinlerince, saldırgan Kadir Kasım’ın  herhangi biri olmadığı, Esslingen DITIP camisinin mimarı olduğu   Esslingen Belediyesi ile yakın ilişkileri olduğu ve birçok proje üzerinden kazanç sağladığı ifade ediliyor. Duruşma günü olayın tanıklarınca yapılan anlatımlarda 8 Mart etkinliğinde saldırıya uğrayan kadın ve erkek aktivisterin hakkında şikayet te bulundukları Kadir Kasım, Polisin olay yerine gelmesi ile kendisi tehdit altındaymış ve mağdurmuş imajı vermek için olay yerinde ağladığı ve tehdit altında hissettiği için korktuğu vb davranışlarla polisi manüpüle etmeye çalıştığını vurguladılar.

 Başlangıçta ifadesine başvuran Kadın yargıca hakkında ki tüm suçlamaları yalanlayarak reddettiği  olay yerinde çok gürültü yapıldığı ve terör sloğanları, konuşmaları yapıldığı için tepki gösterdiği ve can güvenliğinden korktuğunu ifade ettiysede duruşmadaki mağdur ve tanıkların ifadeleri sonrası sanığın avukatının müvekkili ile durumun alezhlerine döndüğünü görünce uygun bir ceza karşılığı suçlamaları kabul etme ve ödeme teklifinde bulunması ile maskede düşmüş oldu.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü zeminindeki eylemin bir ”terör eylemi” olmadığı gibi orada bulunan Alman, Türk, Kürt ve başka uluslardan kadın ve erkeklerinde terör suçlusu gibi göstererek ırkçı kin ve nefretle yapılan cinsiyetçi faşist saldırının tüm demogojik gerekçeleri boşlukta kaldı. Savunmayı üstlenen avukatın; tanıklara ısrarla 8 Mart etkinliğinde Türk Kadınların olup olmadığını sorması, adeta duruşma esnasında sadece saldırgan faşisti değil davasını da sahiplendiğini göstermesi bakımından çarpıcıydı.

Saldırıya uğrayan
Huber Bauer

Duruşmadan sonra Mahkeme caddesinin bitimindeki meydanda bu saldırıyı protesto mitingi yapıldı. Ve saldırıya yönelik tanıklıklarla saldırının arkasında ki Türkiyede ki faşizmin ve Diktatörün Avrupa’dada muhalefeti susturma sindirme çabaları ve örgütlenmeleri olduğu. DİTİB ve Konsolosluklar üzerinden ajan muhbir ağının örüldüğünü ve bir başka eğemen devletin yasalarını hice sayan skandal faaliyetler ve saldırıların kaynağının doğrudan TC Devleti ve onun başındaki faşist şef Recep Tayyip Erdoğan olduğu vurgulandı. Yaşasın uluslararası dayanışma sloganı ile miting son buldu.

Koordinator00

Next Post

KONFORMİSTLER - Sami Ülker

Per Tem 9 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Öyle insanlar , gruplar , örgütler, partiler vardır ki kurulu düzene uyma konusunda marifetlidirler, bunların adları ” komünist , sosyalist , aydın, devrimci , şair yazar ” olabilir , ateşli konuşmalar da yaparlar zaman zaman ama nasıl olur pek te bilinmez , toplumsal mücadelede […]
Translate »