Haber Merkezi

Almanya Baden Wğrttemberg Esslingen Kentinde AABF ye bağlı Esslingen AKM de Sivas Davası Avukatlarından Şanal Saruhan ve HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş’ın ve AABF BW Kadın Kolları Başkanı Beyhan İpek’in katılımları ile ilgi gören bir buluşma oldu.

Dernek adına yapılan Hoşgeldiniz konuşmasından sonra, Moderasyonu üstlenen Beyhan İpek’in toplantı açılışı ve tanıtımdan sonra Avukat Şanal Saruhan’a söz verildi. Sivas davasında’ki gelişmeleri, hukuksal skandalları ve İktidarın ‘Cumhurbaşkanı’ RTE ve AKP sorumluluğunda ki Sivas katliamcılarına yönelik toleranslı hatta destekleyici, korumacı tutumları ortaya koydu.

HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, siyasal sürecin HDP ve CHP açısından ortak asgari müşterekleri yakaladıkları ve ayrıştıkları momentler oldukları ve gizli açık ittifaklar ve karşı karşıya gelinen son iktidarla birlik bildirisinde olduğu gibidurumlarda varolduğuna işaret etti.

Siyasal güncel sorular kadar temel yapısal noktalarda da faşizm ve devletin sınıfsal ve kürt düşmanı karakterine yönelik sorularda yöneldi.

Yasama yetkisi gaspedilen Parlamento’nun içinde bulunmanın gereği ve Devletle barış beklentisi noktasında görüşleri soruldu. Meral Danış Beştaş tüm sorulara sürecin yaşananlarından örnekler de vererek yanıtladı.

Simurg-News'i sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!