Eşinin Şiddet Uyguladığı Vera Chikareva’nın Cansız Bedeni Evinde Bulundu

Vera Chikavera eşi olan erkeğin şiddet uygulaması sebebiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, savcılık ise adı Salih olan erkeğe 3 ay uzaklaştırma kararı vermişti.Hakkında uzaklaştırma kararı verilen erkek ise 25 Ekim günü Chikavera’nın evine giderek yine şiddet uygulamıştı ve her zamanki gibi ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir sitede oturan Chikavera’nın komşuları, 30 Kasım’dan beri dışarı çıkmayan kadının evinden kötü kokular gelmesi üzerine ihbarda bulundu. Evde yapılan incelemeler sonucunda Chikavera’nın cansız bedeni oturma odasında bulundu.

Yapılan kamera incelemelerinde Chikavera’nın en son 30 Kasım’da evine girdiği ve bir daha çıkmadığı öğrenildi ve başka kimsenin de girip çıkmadığı öğrenildi.

Kaynak:https://meydan.org

Haber Merkezi

Next Post

“Banu ile Dayanışma Platformu” 10 Aralık’ta Protesto Etkinlikleri Düzenliyor

Çar Ara 9 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 NÜRNBERG – Münih TKP/ML davası tutsaklarından Dr. Banu Büyükavcı’ya yönelik Nürnberg Yabancılar dairesinin sınır dışı etme girişimlerine karşı mücadele etmek ve Dr. Banu ile dayanışmak için, Nürnberg’de “Banu ile Dayanışma Platformu” , “Solidäritätbündnis mit Banu” kuruldu. Bugün 3. Toplantısını -Online- olarak gerçekleştiren “Solidäritätbündnis mit Banu” bileşenleri 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde, Nürnberg […]
Translate »