Enternasyonalist devrimci Markus uğurlandı

Ulm ve Neu-Ulm’daki Türkiyeli devrimcilerin yoldaşı, Antifa aktivisti enternasyonalist devrimci Markus’un ertelenen anma ve defin töreni gerçekleştirildi.

            Geçtiğimiz 8 Mart’ta kaybettiğimiz değerli insan, enternasyonalist devrimci-sosyalist Markus Burgmayer için defin ve anma töreni yeni düzenlendi. Neu-Ulm Mezarlığı’ndaki anma törenine Markus’un anne, kardeş ve diğer akrabalarının yanı sıra, çok sayıda dostu ve yoldaşı katıldı.

Törene MLPD’nin yanı sıra ADHF, AGİF, ATİF, KON-MED ve HDP Aktivistleri de katılarak, üzerinde “Türkiyeli devrimci-sosyalistler Markus Yoldaş’ı unutmayacak” yazılı çelek bıraktılar.

            Aile adına yapılan konuşmadan sonra, Enternasyonal Birlik (İnterBündnis) adına Gerhard Schönfeld bir konuşma yaptı. Schönfeld, aynı zamanda InterBündbis’in de aktivistlerinde olan Markus’u anlatarak “Antifa aktivisti de olan enternasyonalist devrimci Yoldaş Markus mücadelemizde yaşayacak” dedi.

            Anma töreninden sonra, Markus’un küllerinin gömülmesi için mezar yerine toplu şekilde yüründü ve defin işlemi gerçekleştirildi. Burada da saygı duruşu ve konuşmalar gerçekleştirildi.

Koordinator00

Next Post

HÂLÂ ONLARLAYIZ; ONLARDANIZ [*] TEMEL DEMİRER

Cum Kas 6 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Hiçten hiçbir şey çıkmaz, var olan hiçbir şey yok edilemez.” [1] “Çok fazla düşünmenizi istemiyorlar… Yani çok fazla düşünmeniz, önemli insanların işine gelmiyor. Uyanmanız ve anlamanız gerek ki, hayatınızı yönlendiren insanlar var ve siz bunun farkında bile değilsiniz. Perdenin arkasındaki adamların istediği en son […]
Translate »