Elveda Ernest Wamba-dia-Wambia

Çarşamba sabahı Profesör Ernest Wamba-dia-Wambia’nın Kinşasa’da vefat ettiği haberi aldık. Baba Wamba, hareketimize iyi bir arkadaştı, kulübe entelektüellerine büyük bir özen ve saygıyla yaklaştı ve onunla her zaman derin tartışmalarımızdan zevk aldık. Baskı altındayken bize kişisel destek ve bakım mesajları gönderirdi.

Baba Wamba, ezilenlerin kendi kurtuluşları için kendilerini organize etmeleri gerektiğini anladı ve tüm dünyaya açık olmanın yanı sıra, kendi kültürümüz ve tarihimizde de mücadelede kullanmak için güçlü araçlara sahip olduğumuzu anladı. 

Baba Wamba-dia-Wamba hiçbir zaman gurur duymadı, ancak çok eğitimli. Hepimiz alçakgönüllülüğünden büyük dersler çıkarabiliriz. Kalibresini, ezilenleri güçlendirmek için eğitimlerini kullanmaya kendini adamış daha fazla profesör olmasını diliyoruz.

Ailesine derin başsağlığı dileklerimizi ve mücadeleye olan bağlılığı ve içinde bulunduğu toplumun vizyonuyla ifade ediyoruz. Ruhu huzur içinde yatsın.

Bilgi ile iyi şanslar.

Abahlali Base Mjondolo

Basın bildirisi

İletişim:

S’bu Zikode
Mqapheli Bonono

Koordinator00

Next Post

Yabancı düşmanlığına karşı birleşin!

Per Tem 23 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 ”Nkululeko Gwala ve Nqobile Nzuza‘nın ölümsüz anısına” SimurgNews Hareketimiz ilk on beş yıl önce kurulduğundan beri her türlü baskıya karşı çıktık. Kapitalizme ve onun çevrelenmesine ve toprağın metalaşmasına karşı çıktık. Parti siyaseti ve devlette, devleti zengin olmak için politikacılar tarafından kullanılan bir ölüm makinesine dönüştüren siyasi […]
Translate »