Egemenlere Karşı G20 Sanıkları İle Dayanışmaya

2017’nin Temmuz’unda yer alan G20-zirvesini hepimiz hatırlıyoruz. Temmuz 2017’de onbinlerce ilerici güçlerin sokaklara dökülmesiyle G20-zirvesine karşı protestolar gerçekleştirildi. Polislerle çatışmada yüzlerce insan yaralandı. 7 Temmuz 2017 tarihinin sabah saatlerinde, Hamburg’un Rondenbarg semtinde 80 protestocu tutuklandı. Olayın üç yıl önce olmasına rağmen baskılar aynı şekilde devam etmekte. 3 Aralık 2020 tarihinde “Rondenbarg-Kompleksi” olarak tanımlanan davanın ilk görüşmeleri başlayacaktır. 

Bizler YDG – Yeni Demokratik Gençlik olarak; yargılananların arasında kendi örgütümüzden de yer alan arkadaşlar ve tüm G20-zirvesinden yargılananların yanında olduğumuzu vurguluyoruz, sizleri de dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz! 
3 Aralık 2020 tarihinde yerel mahkeme binası önünde ilk mahkeme gününe karşı protesto gerçekleşecek! Tüm İlerici güçleri 3 Aralık’ta sokağa, dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz!

Ayrıca 5 Aralık 2020 tarihinde saat 16.00 da Hamburg – Hauptbahnhof önünde merkezi yürüyüş gerçekleşecek. Bu tarihte de Hamburg’ta buluşacağız. 

 G20 sanıkları ile dayanışmayı büyüt! 

 Yaşasın Devrimci Dayanışma!

 Emperyalizme geçit yok – No Pasaran!

YDG – Yeni Demokratik Gençlik 

YENİ KADIN

ATİF – Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu

Haber Merkezi

Next Post

Pentagon Talibanları silahlandırıyor

Pts Kas 30 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Pentagon, Afganistan’da resmi olarak Taliban ile savaşıyor, ancak Washington Post’a [1] göre onları el altından silahlandırıyor. ABD’nin bir başka resmi düşmanı olan IŞİD ile savaşmaları için onlara yardım edilmesinin söz konusu olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte, « Büyük Orta Doğu »nun birçok ülkesindeki çok sayıda tanıklık, aynı […]
Translate »