Ebersbach’ta öldürülen kişi Pakistanlı bir imam

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Ebersbach (Ebersbach an der Fils) kentinde öldürülen kişinin 26 yaşındaki Pakistanlı bir imam olduğu açıklandı. Ebersbach’ın bağlı olduğu Ulm Savcılığı, maskeli iki kişinin saldırısına dair soruşturmanın çok yönlü yürütüldüğünü de duyurdu.  Almanya’da bu tür saldırıların arkasından aşırı sağcı veya ırkçı saiklerin çıkması ihtimali de göz önünde bulundurularak soruşturmalar başta çok yönlü yürütülüyor.

Stuttgart’ta bir camide görevli olan genç imam ile 30 yaşındaki eşinin, pazartesi akşamı saat 18.00 sularında gezinti yaparken saldırıya uğradıkları açıklanmış, maskeli iki kişinin saldırmasıyla aldığı ağır yaralar sonucu yere düşen imamın olay yerinde hayatını kaybettiği bildirilmişti. Eşinin hafif yara aldığı olayda görgü tanıkları, saldırganların olay yerinden hızla uzaklaştığını kaydediyor.

İmamın eşinin ve görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda polis helikopterlerle de arama çalışması başlatmış, ancak saldırganlar yakalanamamıştı. Emniyet teşkilatının özel bir ekip kurarak adam öldürmek suçundan soruşturma yürüttüğü bildiriliyor.

Adli tıpta yapılan incelemede 26 yaşındaki Pakistanlı imamın kafasında ağır yaralar görülmüş, ancak bu ağır yaralanmaya neyin neden olduğu tespit edilememişti. İmamın eşi ile görgü tanıklarına manevi destek verildiği bildiriliyor.

Kaynak:dw.com

Haber Merkezi

Next Post

BOLİVYA'DAN SANAL BİR ETKİNLİK MAOİZM; PROLETARYA İDEOLOJİSİ,

Cts Ara 26 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Ismail Dogruer Dünya Emperyalist sistemin ne ABD ne çoklu bloklar nede küreselci Mali oligarşi için dikensiz gül bahçesi değildir. Dünya proletaryası ve halkları için inişli çıkışlı da olsa daima umut ve mücadele olageldi. 21.yüzyılda Postmodernist savrulmalar Komünist hareketleride etkiledi. Nice önemli isimler kendilerini inkar […]
Translate »