Dostluk ve Kültür Derneği (DKDER) kuruldu

Demokratik, akademik, sanatsal, ekolojik ve kültürel platformda çalışmalar yürütmek amacıyla, 3 Haziran’da, çeşitli illerden kurucuların bir araya gelmesi ile yeni bir demokratik kitle örgütünün kuruluşunu gerçekleştirdik.

Dostluk ve Kültür Derneği’nin amacı, Bilimsel sosyalizm ışığında, demokratik mücadele alanında, demokratik, ekolojik, sanatsal, kadın sorunu ve gençlik alanında sosyal, eğitsel, kültürel ve akademik çalışmalar yürütmektir.

Özellikle kadınlar ve gençler çalışmaların ana ögesi olacaktır. Demokratik mücadele platformunda, pratiği ile amacına uygun, iç işleyişi ile kolektif ve demokratik bir yapı oluşturacağız.

Ayrıca, demokratik mücadele platformunda, tüm dost güçler ile birlikte çalışacak, ortak mücadele hattında buluşacağız!

Dostlukla!

DOSTLUK VE KÜLTÜR DERNEĞİ (DKDER)

KURUCULAR KURULU VE YÖNETİM KOLEKTİFİ

Levent Kaçar

Next Post

SOSYALİST ÖNDER PARAMAZ (DARAĞACINDA 20 KIZIL KARANFİL) - Levon Terziyan

Paz Haz 14 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Devrimci Hınçak Partisi, Anadolu’nun ilk Sosyalist partisidir. Bu partiye önderlik edenlerden biri de, 15 Haziran 1915’te 19 yoldaşıyla idam ipini göğüsleyerek “Yaşasın Ermenistan! Yaşasın Sosyalizm” sloganını haykıran Paramaz’dır. Paramaz’ın önderlik ettiği Devrimci Hınçak Partisi Anadolu’da ilk köylü ayaklanmaları olarak bilinen Van, Erzurum, Sasun, Kilikya […]
Translate »