DİRENMEK, KARŞI KOYMAK= ZAFER – KENAN GÜNGÖRDÜ

Değerli dostlarım ve Tüm Dünya emekçileri ; Türkiye’nin genelinde akp’nin adaletsiz yönetimi baskı ve zulüm politikalarını arttırıyor. Zulüm karşısında direnemeyen, bitkin düşenler çaresizlik içinde ya canına kıyıyor yada kendini yalnızlığa ve çürümeye terk ediyor.
Açlık, yoksulluk ve adaletsizlikle boğuşan halk yığınları örgütsüz. Ve kendine tutunacak bir dal bulamamanın umutsuzluğu ile celladına aşık olmak zorunda kalıyor.
Beni en çok üzen hemen hemen her gün yaşanan intihar vakaları.
Sisteme karşı bir protesto eylemi gibi görünse de gerçek anlamda bir can daha yitirmenin derin acısını yaşatmanın ötesinde başka hiçbir anlam ifade etmemektedir.
Evet düşününce başka bir yol yok gibi görünüyor ama başka bir yol var. DİRENİŞ…
Beni takip edenler ve bilenler bilir. Çaresizlik ve umutsuzluk yaşaması gereken ve hatta intihar edip sesimin kısılması için ellerinden geleni yapan Akp’li Zeytinburnu belediyesi ; tek kişilik direnişim karşısında şaşkına döndü. Mahkeme kararı ile önce iade oldum sonra evet sonra 6 dk.sonra tekrar işten attı. Çünkü artık karşılarında iktidarlarından bile güçlü bir işçi vardı.Tabiki bende bazen HÜZÜN bazen ÖFKE bazen KİN bazen….. Bazen bazen diye uzayan birçok şeyi yaşadım ama asla UMUTSUZ, ÇARESİZ, YALNIZ…hissetmedim kendimi.
Haklılık ve Cesaret birleşince kendi canıma kıymaktansa beni bu duruma düşüren sisteme ve özelde Akp’li Zeytinburnu belediyesine karşı direnişle cevap verdim.
Bu süreçte yaşadıklarımı anlatsam bu kadarda olmaz dedirtir.
Onlar iftira attı ben ŞİİR OKUDUM
Terörist dediler DEVRİM TÜRKÜLERİ DİNLEDİM
Siz dünyanın gelmiş geçmiş en zalim yapısısınız dedim. Elimden geldiği kadar şehir şehir, meydan meydan gezip sesimi duyurmaya ve yeni direniş mevzileri yaratmaya çalıştım. Yine dayanışma ile mazlum halkların sesi olmaya çalıştım. Elimden geldiği kadar işçi ve emekçilerle birlikte dünün değerlerine bağlı kalarak yarınları adım adım örmeye çalıştım.
Ahh nasıl anlatılır bilmiyorum.DİRENMEKTEN başka daha ne demem gerek onu da bilmiyorum ama kıymayın canınıza lütfen.Boğazımda düğümlenen acıyı tarif edemem. Ne olur DİRENİN/DİRENELİM…
Emin olun direnirsek, bir olursak, birlik olursak bu karanlık hava yerini aydınlığa bırakacak.
Zulmü artsın artsın artsın ki tez zamanda sonu gelsin faşizmin… Hiç merak etmeyin…
ZAFER HİÇ OLMADIĞI KADAR YAKIN…
( Zeytinburnu Belediyesi direnişçisi
Kenan Güngördü “Direnişte 793.Gün” )

Koordinator00

Next Post

Kadın Oldukları İçin Öldürülüyorlar

Cts Haz 27 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 İşte böyle bir cinayet geçtiğimiz günlerde Stuttgart’ta yaşandı. 42 yaşındaki Afgan’lı bir kadın Alye Shojaye ayrılmak istediği kocası tarafından (20 Haziran 2020) akşam saatlerinde bıçaklanarak öldürüldü. Binbir türden zorlukları aşarak, rahat bir nefes almak, dört çocuğuyla güzel bir yaşam sürdürmek isteyen Alye Shojaye’nin yakasını […]
Translate »