Devrimci Hareket’ten açıklama: “İnsanı gözeten bir sağlık sistemi kapitalizmin tasfiyesiyle, planlı ekonomiyle, sosyalizmle mümkün”

Devrimci Hareket, sayısı 47’yi bulan korona virüs vakalarına ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “İnsanı gözeten bir sağlık sistemi kapitalizmin tasfiyesiyle, planlı ekonomiyle, sosyalizmle mümkün” denildi

Gazete Yolculuk Haber Merkezi

Devrimci Hareket, sayısı 47’yi bulan koronavirüs vakalarına ilişkin açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, “Devrimci Hareket olarak yaşanan halk sağlığı sorunu nedeniyle ortak etkinlik ve toplanmaları -olağanüstü haller dışında- sınırlama kararı aldık. Önümüzdeki günlerde çeşitli araçları kullanarak iletişim kurmaya ve halkımıza en etkili şekilde seslenmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

“Mücadelemizi aralıksız sürdürecek, örgütlenecek ve dayanışmayı güne uygun araç ve yöntemlerle büyüteceğiz” mesajı verilen açıklamanın tamamı şöyle:

“Corona tehdidi büyümeye devam ediyor. Şimdiye kadar yapılan resmi açıklamaların gerçeği yansıtmaktan uzak olması ve alınan önlemlerin eksikliği, insan değil kar odaklı sağlık politikalarının böylesi kriz anlarında yetersizliğini gözler önüne seriyor. 

Salgın bahane edilerek baskı politikasını attırmanın yolları aranıyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de halkın değil piyasanın ihtiyaçlarını gözeten sağlık sistemi sebebiyle ortaya çıkan halk sağlığı sorunu giderek boyutlanıyor. Ayrıca iktidarın da salgını bahane ederek baskı politikasını arttırmanın yollarını aradığı da görülüyor.

Dünya çapında alınan önlemlerin içeriğinin de salgını önleme odaklı değil, bu süreçte sermayenin yara almasını engelleyecek hamleler olduğu görülüyor. Kısaca her doğal afeti bir felaket haline getiren kapitalizm, milyarca insanın yaşamını tehdit ediyor.

“İnsanı gözeten bir sağlık sistemi kapitalizmin tasfiyesiyle, planlı ekonomiyle, sosyalizmle mümkün”

Kapitalist devletler ve piyasalaşmış sağlık sistemi yaşanan felaketle başa çıkamaz. Kâr odaklı olan kapitalizm, halk sağlığını koruma yeteneğine sahip değildir. Sermayeyi değil insanı gözeten bir sağlık sistemi kapitalizmin tasfiyesiyle, planlı ekonomiyle, sosyalizmle mümkün.

Devrimci Hareket olarak yaşanan halk sağlığı sorunu nedeniyle ortak etkinlik ve toplanmaları -olağanüstü haller dışında- sınırlama kararı aldık. Önümüzdeki günlerde çeşitli araçları kullanarak iletişim kurmaya ve halkımıza en etkili şekilde seslenmeye devam edeceğiz.

Bu süreçte halkımızı bu felaketle karşı karşıya bırakanlara karşı mücadelemizi aralıksız sürdürecek, örgütlenecek ve dayanışmayı güne uygun araç ve yöntemlerle büyüteceğiz.”

Levent Kaçar

Next Post

Korona’nın Getirdikleri ve Götürdükleri!!!

Sal Mar 17 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Bir gün ummadık otursa da soframıza ayrılık alır başını gider bir başka gün bizi bizle bırakıp ardına iz bırakmadan.”                      Levent Kaçar Ekim 88 İstanbul Korona’nın Getirdikleri ve Götürdükleri Dünyanın en ücra köşesinde bile insanlığın gündeminin birinci meselesi olan bu virüs belası, adeta kıyamet […]
Translate »