Devrimci Demokratik Muhalefet Susturulmak İsteniyor

Haber Merkezi

Gazetemizle birlikte birçok haber sitesinin yazarlarından Temel Demirer’in de içinde bulunduğu birçok Gazeteci, Politikacıve muhalif kimliğe yönelik gözaltılar yapıldı.

Araştırmacı Yazar Temel Demirer; “cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla sabahın erken saatlerinde gözaltına alındı. Twitter’dan paylaşım yapan Sibel Özbudun Demirer, “Az önce 3. Sulh Ceza Hakimliği arama emriyle evimizi basan polisler Temel Demirer’i gözaltına aldılar. Temel’in gözaltı nedeni İsimsizler Hareketi hashtag’inde cumhurbaşkanına hakaret” olarak vurgulandı.

Twitter hesabına not düşen Gazeteci Hakan Gülseven’den “Yine gidiyoruz”

İsimsizler hareketi adına Twitterden yapılan açıklamada kimlere gözaltı yapıldığı isimleri ile yeralırken ”Ne yaparsanız yapın isimsizler susturulamaz ” hashtag’ı dikkat çekiyor.

Twitter’dan anne Saliha Kulaçoğlu, “Evimizi polis bastı an itibari ile kızım Özen gözaltına alındı arama devam ediyor…”vurgusuyla polis baskınını duyurdu.

Özen Kulaçoğlu anda ki duruma ilişkin “20 tane polis bastı, gözaltına alınıyorum evden” duyurusu yaptı.

Gözaltına alınanlar ve Temel Demirer için dostları yazar ve gazeteciler derhal bırakılması için basın açıklaması yaptı.

Koordinator00

Next Post

IRKÇILIĞA KARŞI YAŞASIN EŞİTLİKÇİ KARDEŞLİK TEMEL DEMİRER

Cum Eyl 25 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 “Bütün savaşlar iç savaştır çünkü bütün insanlar kardeştir. Herkes, insan ırkına, doğduğu ülkeye olan borcundan sonsuz daha fazla borçludur.”[1] Irkçılığa ilişkin sorularınızı, dikkatle ve defalarca okuduktan sonra Theodor W. Adorno’nun, “Evrensel tarih yabanilikten insanlığa doğru değil, sapandan megaton bombasına doğru”[2] uyarısını anımsadım. Sorularınızı teker […]
Translate »