Devrimci Demokrasi’ye Erişim Engeli

Devrimci Demokrasi Gazetesinden yapılan açıklamada 28.10 tarihli mahkeme kararıyla dijital ortamdaki yayın portalına erişim engeli konduğu ifade edilmiş.

Bilindiği gibi Türkiye Devletinde İktidarın tekeline alarak havuzunda topladığı basın kurumları dışındaki muhalif yayınların en liberalinden en radikaline kadar çeşitli yayın yasakları, para cezaları ve tümüyle kapatmaya varan uygulamalarla açık faşist rejimlerin tüm uygulamalarının eksiksiz temsili haline geldi.

Yakın zamanda JinNews, ETHA, Patika, Özgür Gelecek, Mezopotamya Ajansı,Yeni Demokrasi Gazetelerine erişim engeli getirilmiş ve bu yayınlar açıklamaları ileyayın yasakları ve baskılara boyun eğmeyeceklerini vurgulamışlardı. Bu halkaya son olarak eklenen Devrimci Demokrasi gazetesinin de benzer bir duruş sergilediği açıklamasına dayanışma gereği yer veriyoruz. Bir kez daha muhalefetsiz yönetme hayalleri kuranların sosyalist, devrimci basına saldırılarını protesto ediyoruz.

”Devrimci Demokratik Kamuoyuna

Gazetemiz Devrimci Demokrasi’nin dijital alandaki sitesi, www.devrimcidemokrasi1.net Türk egemen sınıflarının halklarımızı açlık, sömürü, baskı ve faşizmle teslim almak amacıyla devlet eliyle dayattığı hak gasplarına bir yenisini daha eklendi.

Van 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 28.10.2020 tarih ve 2020/3488D iş sayılı kararına dayanarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından koruma tedbiri uygulaması bildirimi ile yayın yasağı ve engellemesi ile susturulmak isteniyoruz.
Sosyalist Devrimci Basın hiçbir baskı ve yasağı tanımadı tanımayacaktır.

Daha öncede çeşitli devrimci demokratik yayın kuruluşlarına getirilen benzer yasaklama yoluyla susturma denemeleri, devrimci yaratıcılıkla nasıl boşa çıkarılmışsa bu defada ‘’hükmü’’ yeni bir adresle yayına başlayacağımız güne kadardır.

Gazetemiz Devrimci Demokrasi gücünü aldığı kaynağı kızıl güneşimiz İbrahim Kaypakkaya gibi başeğmez, teslim alınmazdır. Türk, Kürt, Ermeni, Laz, Çerkes, Süryani, Alevi, Çocuk, Kadın, Erkek, Köylü, İşçi ve tüm ezilen emekçilerin sesi olmaya devam edecektir. Bu ve benzeri kararlarla Söz, Eylem ve Örgütlenme gibi temel hak ve özgürlüklere yapılan saldırıları protesto ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Baskılar Yasaklar bizleri engelleyemez
Sosyalist Basın Susturulamaz
Devrimci Demokrasi her işçi emekçi genç, kadın çocuğun bilincindeki ateştir!”

Koordinator00

Next Post

Fundamantelizm/Radikal Dincilik de Irkçılık da İnsanlık Suçudur!

Paz Kas 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Manşette sıralanan kavramların ete kemiğe bürünmüş hali olan Grup, Yapı, Parti, Hareket ve Devletler sistemin gayrı meşru çocuğu olan faşizm dir. Uluslararası faşist hareketin koordineli yada dirsek temaslı olanlarıda dahil hepsinin arka planında Emperyalist devletlerin ve kimi tekellerin izlerini bulabiliriz. Emperyalist metropollerde yüksel-til-enakım olan […]
Translate »