CPN 31 Ekim’de Başlayan Nepal Hükümetine Karşı Protesto Kampanyası İlan Etti

KATHMANDU: Netra Bikram Chand takma adı Biplav liderliğindeki yasadışı Nepal Komünist Partisi, hükümete karşı protesto programlarını kamuoyuna duyurdu.

Biplav’ın ekibi, COVID-19 testleri ve tedavisinin maliyetini üstlenmemeye karar verdikten sonra, hükümete karşı protesto programları başlatmaya karar verdi.

Teşkilat tarafından yapılan açıklamada, bu kararın hükümetin insanların sağlığına karşı sorumsuz davranışlarını gösterdiğini söylüyor.

Biplav, hükümeti devlet gücünü kötüye kullanarak yolsuzluğa düşkün olduğu için de eleştirdi.

Teşkilat, 31 Ekim’de köşe toplantıları yapacağını, 2 Kasım’da bildiriler dağıtacağını ve hükümetin kararına karşı 5 Kasım’da bir protesto mitingi düzenleyeceğini söyledi.

Parti ayrıca hükümeti ve Cumhurbaşkanı’nı halkın duygularına karşı sorumsuz olmakla suçladı.

Milliyet, demokrasi ve geçimle ilgili meselelerin, kayıtsız davranış ve görevdeki hükümetin faaliyetleri nedeniyle daha karmaşık hale geldiği belirtildi.

“Devletin tüm gücünü kontrol etmek ve insanları COVID-19’dan enfekte etmekten kurtarmak yerine, devletin sağlık kontrolleri gibi en hassas ve asgari sorumluluğundan bile kaçmak çok alçakça ve insanlık dışı bir eylemdir. ”Dedi.

Bu, hükümetin halka karşı aşırı ihmalini ve duyarsızlığını doğrular. Partimiz hükümeti tüm topluma ücretsiz korona testi ve tedavi sağlamaya çağırıyor ”dedi.

Kaynak:redspark.nu

Haber Merkezi

Next Post

Covid-19’un Sosyal Kökenleri, Virüsün Kendisi Kadar Önemli – Ajith*

Çar Eki 28 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Covid ölümlerinin en yüksek oranı, daha iyi tedavi olanaklarına sahip olduğu düşünülen gelişmiş ülkelerde görülmektedir. Birçok neden düşünülse de, asıl suçlu halk sağlığı hizmetlerini kısıtlayan neo-liberal politikalardır. Zamanında tedavi eksikliği, Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya’daki ölümlerin önde gelen nedenlerinden biridir. Birçok insan hiç tedavi […]
Translate »