Cinsiyetçi şiddete karşı COESPE Kadın Komisyonu ve Toledo Paktı

İSPANYA|COESPE Kadın Komisyonu

Farklı Eyalet Bölgelerinin kuruluşlarını selamlayın. COESPE’nin Dördüncü Genel Kurulu’nda bileşimi onaylandıktan sonra, önceki Komisyonun ruhunu koruyan ve hemen hemen tüm Toplulukların temsilcilerinin katkısıyla ikinci bir aşama başlar.

Başlangıç ​​olarak, önümüzdeki aylarda çalışmak üzere 25N, Toledo Paktı ve Genç Emekliler’in özel durumuna hazırlanmaya odaklanmayı önerdik, ancak her an başka tarihler ve diğer yönleri de dahil edebiliriz.

25 Kasım’da, çoğu emekli olan pek çok kadının maruz kaldığı farklı şiddet türlerini ve cinsiyetçi cinayetleri kınayacağız.

Komisyonda TOLEDO PAKTINA HAYIR demeye devam edeceğiz. Genellikle bu Komisyon tarafından yapılan tavsiyelerin kadınlar üzerinde daha fazla olumsuz etkisi var çünkü eşitsizlik durumlarından başlıyoruz. Genellikle üzerimizde daha olumsuz bir etkiye sahiptirler ve genellikle hem ücretli işlerde, bakımda ve aile uzlaşmasında hem de bunların emekli maaşlarımız üzerindeki etkisinde Cinsiyet Uçurumu’nu ortadan kaldırma eğiliminde olan çözümler önermiyorlar.

Dul ve yetim emekli maaşlarının emekli maaşlarından hariç tutulmasının yanı sıra primsizlerin IMV’ye sokulması için primsizlerin kaldırılmasıyla ilgili güncel haberlerin tehlikelerini vurguluyoruz. Bu nedenle Komisyon, eşitsizliklerin ve boşluğun sürdürülmesini kınamaya devam edecek, aynı zamanda önerilerde bulunacaktır.

Genç Emekliler ile birlikte, yaşadıkları ekonomik güvencesizliğe (düşük emekli maaşları veya engellilik maaşının reddedilmesi nedeniyle), kendi sonuçlarına ve engelli kadın oldukları için yaşadıkları çifte ayrımcılığa karşı çalışacağız.

Bu amaçları gerçekleştirmek için her şeyimizi vereceğiz.

Bölgelerdeki Kadın Komisyonları ile yatay bir ilişki sürdürmek istiyoruz, kadınları kendilerini örgütlemeye ve bize girişim ve önerilerini göndermeye teşvik ediyoruz, bunun tersi de geçerlidir.

Kaynak:kaosenlared.net

Haber Merkezi

Next Post

Brezilya. Rio de Janeiro'da 2 milyondan fazla insan paramiliterlerin tehdidi altında yaşıyor

Per Kas 5 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 BREZİLYA|Temsilciler Meclisi üyesi, Talíria Petrone (PSOL-RJ), 2016’da seçilmesinden bu yana en az altı kez tehdit edildiğini söyledi. 2020 boyunca siyah gençlere, sendikacılara, yerli halklara ve insan hakları savunucularına yönelik şiddet   Brezilya’da büyümeyi durdurmadı . Sol siyasetçiler de bu şiddet haritasında kurbanlar arasında. Meclis Üyesi Marielle Franco  , suikasta kurban […]
Translate »