Chomsky: Nükleer Silah Tehdidi Trump Altında Artıyor

Ünlü Amerikalı siyasi düşünür Noam Chomsky, Donald Trump’ın dünyada nükleer silah kullanım olanaklarını artırdığını garanti ediyor.

” (ABD, Donald Trump’ın başkanı) herhangi bir şekilde kitle imha nükleer silahların muazzam bir tehdit sınırlamıştır silahları kontrol rejiminin saldırılarını sürdürdü, ” diye diyaloğa söyledi gidiyor Yeraltı programının arasında Rus ağı RT , 9/5/20 Cumartesi günü yayınlandı.

Dünyaca ünlü entelektüel, Beyaz Saray kiracısının nükleer silah tehdidini en üst düzeye çıkarmak için yarıştığını söyledi.Atomik Bilimciler Bülteni’nden Kıyamet Saati’ni çağırarak, küresel bir felakete kadar geçen zamanı metaforik olarak ölçer. insan.

Chomsky, bu bilimsel grubun dakikaları terk ettiğini ve saniyeye gittiğini söyledi: Ocak ayında 100 saniye gece yarısına kadar.

Ünlü Kuzey Amerikalı dilbilimci, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Antlaşması ve Cennet Antlaşması da dahil olmak üzere Trump Yönetiminin görev süresi boyunca terk ettiği veya tehlikeye attığı önemli anlaşmalara atıfta bulundu. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Açık (OST).

CNN: ABD, Rusya ile yüzleşmek için yeni nükleer silahlar arıyor |  HISPANTV

” Trump Birleşik Devletleri Savunma hiçbir olası araçlar tane olan karşı, tehdit çok daha yeni imha silahlarının ve oluşturulması yolunda ilerliyor, ” Chomsky ayrıca, New anlaşmanın uzatılması için Beyaz Saray tarafından gösterilen gecikme uyardı. Şubat 2021’de sona eren ve şu anda gezegendeki tüm nükleer silahların% 90’ını kontrol ettikleri için ABD ile Rusya’yı stratejik istikrar açısından birbirine bağlayan tek anlaşma olan START.

Rusya, anlaşmayı önkoşul olmaksızın uzatmaya hazır olduğunu, ancak “ne pahasına olursa olsun” beş yıl daha uzatmaya hazır olduğunu sürekli olarak söyledi. Ancak ABD, yenilenmeyi Çin’in yeni bir üçlü silah kontrol anlaşmasına dahil edilmesi şartına bağladı.

ABD Hükümeti , 1987’de ABD ile eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) arasında imzalanan ve iki süper güç arasında tüm bir nükleer silah kategorisini ortadan kaldırmak için yapılan ilk anlaşma olan INF’den Ağustos 2019’da resmen çekildi . yani 500 ila 5500 km menzile yerden fırlatılabilen tüm füzeler.

ABD, Rusya, Kanada ve neredeyse tüm Avrupa Birliği (AB) arasında varılan bir anlaşmanın ardından 2002 yılında yürürlüğe giren OST’den 21 Mayıs 2020’de çekildi ve uluslararası kontrol çabalarından biri olarak kabul edildi. askeri kuvvetler ve faaliyetlerde şeffaflığı teşvik etme amacı ile elde edilen silahlar.

Kaynak: https://www.hispantv.com/noticias/ee-uu-/476363/trump-armas-nucleares-amenaza

Kaynak:rebelion.org

adı geçen yazar

Next Post

Yargıtay Ebru Timtik ve ÇHD’li avukatların cezalarının bozulmasına karar verdi

Sal Eyl 15 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 HABER MERKEZİ- Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) davasında kararını verdi. Kararda ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, ölüm orucu eyleminin ardından hayatını kaybeden Ebru Timtik, Barkın Timtik, Ezgi Çakır hakkındaki verilen cezanın bozulmasına hükmedildi. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, ÇHD davasında Genel Başkan Selçuk […]
Translate »