Biden’in 2 Trilyon Dolarlık Yeşil Enerji Planı / Jessica Corbett

‘Yapılacak Daha Fazla İş’ Ama ‘İleriye Doğru Büyük Adım’: İlerlemeciler Biden’in 2 Trilyon Dolarlık Yeşil Enerji Planını Karşıladı.

Jessica Corbett

ABD çevre ve iklim aktivistleri Salı günü, olası Demokrat başkan adayı Joe Biden’in “Modern, Sürdürülebilir Bir Altyapı ve Adil Temiz Bir Enerji Geleceği İnşa Etme Planı” – ilk başta daha önce söylediklerinden daha cesur olan bir öneriyi memnuniyetle karşıladılar  diyerek şöyle devam etti: “Başkan Yardımcısı Biden’in geçmişte yaptığı plan ve taahhütleri eleştirdiğimiz bir sır değil. Bugün bu eleştirilerin çoğuna cevap verdi.”
—Varshini Prakash, Gündoğumu Hareketi

Kampanya web sitesi “Biden bilim talepleri, bu iddialı iklim ilerleme karşılamak için geri dönüşü olmayan bir kulvarda … ilk vadede bu kaynakları dağıtmak için bir plan, bir $ 2 trilyon hızlandırılmış yatırım yapacak” diyor . Tarımla ilgili politikalara detaylandırma otomobil endüstrisi, binalar, elektrik, çevre adaleti, konut, altyapı, toplu taşıma.

Plan, Amerikan otomobil endüstrisinde 2035 yılına kadar karbon kirliliğinden arındırılmış bir enerji sektörüne geçerek ve dört milyon binayı iyileştirerek dört yıl boyunca iki milyon evi havaya uçurmak için bir milyon yeni iş yaratma çağrısında bulunuyor. Bu bina yükseltmeleri ve “iklim-akıllı tarım, dayanıklılık ve koruma” alanındaki 1,5 milyon sürdürülebilir konut ve girişimin inşası gibi daha fazla iş yaratacaktır.

The New York Times bildirdi. Salı sabahı gazetecilerle bir çağrıda, üst düzey Biden kampanya yetkilileri önerisi, küçük işletme ve üretim toplulukları, bilim adamları, iklim ve çevresel adalet liderleri, sendika üyeleri ve liderleri, belediye başkanları ve valiler ve temsilcileri ile görüşmelerin ürünü olduğunu söyledi”

Onun Salı günkü ortaya koyduğu resmi rapor önerisi hakkında yanıt olarak, meteorolog ve iklim muhabiri Eric Holthaus tweeted “iyi bir şekilde vay vay Ve..”: Data for Progress’in politika ve strateji başkan yardımcısı Julian Brave NoiseCat, planın Yeşil Yeni Anlaşma ile örtüştüğünü kabul etti.

Washington Valisi Jay Inslee, onun öncelikli olarak iklim krizi ile koştu ve Nisan ayında Biden’in Demokratların onaylanan başkanlık ön yarışında eski rakibi, tweet’le bir dizi öneriyi övdü diyerek o nun hakkında ciddi, olduğunu o “gösteriyor ki iklim değişikliğini yenerek Amerika’nın ihtiyaç duyduğu başkan olmak için bir yol haritasına sahip. “

Bazı eski Inslee çalışanları tarafından yönetilen Evergreen Eylem de planı memnuniyetle karşıladı. Salı günü grubun kurucularından  Sam Ricketts Medium Post’ta, vurgulanan o coronavirüs pandemik temiz bir güç liderliğindeki ekonomik toparlanma büyük yatırımlar için Biden’ın önerisi görüşmeleri; % 100 yenilenebilir enerjiye hızlı bir geçiş için uygulanabilir, sektöre özgü kriterler içerir; ve kirletenleri çevre adaletsizliğinden sorumlu tutmayı amaçlamaktadır.

Salı günü yaptığı teklifle ilgili bir konuşmada Biden, kendisi ve Başkan Donald Trump arasında net bir tezat oluşturdu. Sözlerinden bazılarını tweeted İklim muhabiri Emily Atkin, gözlemlenen burada Biden’ın stratejisi ekonomik açıdan heyecan verici, iş ağır bir çözüm olarak onun iklim planını çerçeveye, para ve işlerin Amerika ton malolan. Ve Trump’ın iklim reddi çerçeveye olduğunu”. “

Gençlik liderliğindeki Sunrise Hareketi’nin kurucu ortağı ve siyasi direktörü Evan Weber, Biden’ın kendisi ve şu anki başkan arasında çizdiği zıtlığa dikkat çekti ve istihdam yaratan iklim politikalarının popülerliğine dikkat çekti. Common Dreams’in Salı günü bildirdiği gibi , yeni İlerleme Verileri anketi, ABD’li seçmenlerin çoğunluğunun 2035 yılına kadar temiz bir enerji ekonomisine geçişi desteklediğini ve yeşil altyapıyı ülkenin devam eden salgından kurtarılmasına dahil ettiğini gösteriyor.

Varshini Prakash Sunrise Hareketi-icra müdürü onayladı başkanlık ön yılında Senatör Bernie Sanders (I-Vt.) Irk-ve servis Sanders-Biden Birlik Görev Gücü, serbest iklim ve diğer önemli konularda politika öneriler geçen hafta. Bakan , Biden’ın yeni önerisine Salı günü yaptığı açıklamada, grubunun bu döngüdeki her adayı krizin şiddetine uygun iklim planlarını ortaya koymaya yönelik baskılama çabalarına dikkat çekti.

Prakash, “Başkan Yardımcısı Biden’in geçmişteki planlarını ve taahhütlerini eleştirdiğimiz bir sır değil.” Dedi. “Bugün, bu eleştirilerin çoğuna cevap verdi: yatırımların ölçeğini ve aciliyetini önemli ölçüde artırmak, çevre adaletine nasıl ulaşacağına ve iyi sendika işleri yaratacağına dair ayrıntıları dolduruyor ve ilk 100’ünde acil eylem vaat ediyor günler, ilk döneminde, önümüzdeki on yıl içinde – sadece bazı uzak hedefler değil. ”

“Hareketimiz bunu mümkün kıldı, ancak yapılacak daha çok iş var ve bu krizin aciliyeti zorlamaya devam etmemizi gerektiriyor.” “Başkan Yardımcısı Biden bu taahhütler üzerine inşa etmeli ve bu eylemleri 1. günde acil ve acil bir öncelik haline getirmelidir. Hareketimiz, çevre adaleti toplulukları ve cephe çalışanları ile birlikte Joe Biden’e konuşmayı konuşmayı öğretti. Şimdi Trump’ı yenip kitlesel olarak harekete geçelim seçimden sonra Biden yürüyüşe çıksın. “

İklim Seferberliği üyeleri ayrıca Biden’in yeni planının unsurlarını Salı günü yaptığı açıklamada, gezegensel acil durumla ilgili somut eylemler gerçekleştirmeye ve gelecekte daha iddialı politikalar düşünmeye çağırdı.

“Biden, özellikle tarihsel olarak marjinalleşmiş gruplar ve çalışan insanlar için ırksal ve iklim adaleti ve eşitlik alanlarında çok doğru bir hale geldi; ancak hâlâ hitap ettiği ölçeği, kapsamı ve hızı arttırmak için çok fazla alan var. iklim acil durumu, “dedi. “İklim hareketinden bir Biden başkanlığı için destek, sadece siyasi olarak mümkün kabul edilenin ötesine değil, iklim güvenliğini adil ve adil bir şekilde gerçekleştirmeye olan bağlılığına bağlı olmalıdır.”

İklim Seferberliği araştırma ve politika direktörü Laura Berry, önerilen karbondan arındırma hedeflerinin yeterince ileri gitmediğini savundu.

“Son on iki ay şimdiye kadar deneyimlediğimiz en sıcaktı – endüstri öncesi sıcaklıkların ortalama 1.3ºC üstünde. Başkan Yardımcısı Biden’in planı, son yirmi yılın piyasa tabanlı çözümlerinden net bir şekilde ayrılmak, sonuçta dikkate alamıyor Önümüzdeki on yıl içinde karşılaşacağımız devasa iklim riskleriyle birlikte, “dedi Berry. Diyerek şöyle devam etti: “Enerji sektöründen kaynaklanan sera gazı emisyonlarının ortadan kaldırılması, yurtiçi emisyonları sadece% 27 oranında azaltacaktır – ancak ekonomideki emisyonları olabildiğince çabuk ortadan kaldırmalıyız.”

Kaynak:commondreams.org

Koordinator00

Next Post

'Masif Yüzer Zamanlı Bomba': Tanker Exxon Valdez'den Dört Kat Daha Fazla Yağ Boşaltırken Ekolojik, İnsani Felaket Uyarıları

Cum Tem 17 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Andrea Germanos Potansiyel felaket, “halihazırda dünyanın en büyük insani acil durumuna dayanmakta olan milyonlarca insanı doğrudan etkileyecek.” Bir Birleşmiş Milletler yetkilisi Çarşamba günü Yemen sahiline büyük bir petrol sızıntısı tehdidi konusunda alarm verdi ve ülkenin kıyılarındaki yaşlanan bir süper tankerin Red Sea’ye 1989’daki Exxon […]
Translate »