Berat Albayrak’ın İnstagram hesabında istifa paylaşımı: “Sonumuzu hayreylesin…”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın İnstagram hesabından “Kamuoyunun dikkatine” başlıklı bir mesaj paylaşıldı. Bu paylaşıma göre Albayrak görevinden istifa ettiğini duyurdu. Mesajda istifa gerekçesi olarak “sağlık sorunları” ifadesi kullanıldı. Albayrak’ın istifasına ilişkin paylaşımı iktidardan hiçbir yetkili teyit etmezken Yeni Şafak’ın İngilizce yayın yapan hesabı “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti” diye paylaşım yaptı. Paylaşımın üzerinden dakikalar sonra Yeni Şafak “istifa” paylaşımını kaldırdı. Ulaştırma Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Twitter hesabından “İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum” paylaşımını yaptı. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş da Albayrak’ın istifasını doğruladığı paylaşımında “Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı

Berat Albayrak’ın İnstagram hesabında istifa paylaşımı: “Sonumuzu hayreylesin…”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın İnstagram hesabından “Kamuoyunun dikkatine” başlıklı bir mesaj paylaşıldı. Bu paylaşıma göre Albayrak görevinden istifa ettiğini duyurdu. Mesajda istifa gerekçesi olarak “sağlık sorunları” ifadesi kullanıldı.

İstifasının ardından Twitter hesabını da kapatan Albayrak mesajında “Yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım” diye yazdı.

Yeni Şafak önce teyit etti ardından kaldırdı

Albayrak’ın istifasına ilişkin paylaşımı teyit edilmemişken Yeni Şafak’ın İngilizce yayın yapan hesabı “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti” diye paylaşım yaptı.

#BREAKING Turkey’s Treasury and Finance Minister #BeratAlbayrak resignshttps://t.co/0YLivsiinE pic.twitter.com/XQYapM8i6Y

— Yeni Şafak English (@yenisafakEN) November 8, 2020

Paylaşımın üzerinden dakikalar sonra Yeni Şafak “istifa” paylaşımını kaldırdı.

“İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum”

Ulaştırma Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Twitter hesabından “İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum” paylaşımını yaptı.

“İstifa haberi gerçekmiş ve Erdoğan’ın isteği ile olmuş”

Levent Gültekin de istifa haberinin doğru ve Erdoğan’ın isteği ile olduğunu açıkladı.

“Ağbal ile ihtilaf derin”

CHP’li Barış Yarkadaş; Albayrak, özel kalem müdürü ve yardımcısını aradığını ancak ulaşamadığını şu ifadelerle paylaştı:

Bakan Berat Albayrak’ı, Özel Kalem Müdürü’nü ve Bakan Yardımcısı’nı aradım. Hepsinin telefonu kapalı. Ancak edindiğim bilgi İSTİFA ETTİĞİ yönünde. Albayrak, Naci Ağbal’ın MB’ye atanmasını “bardağı taşıran son damla” olarak nitelemiş yakın çevresine… Ağbal ile ihtilaf derin.

BBC Türkçe: “Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilisi istifayı doğruladı”

BBC Türkçe’de yer alan habere göre kanala konuşan Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilisi, Albayrak’ın istifasının doğru olduğunu açıkladı. Aynı yetkili, istifanın kabul edilip edilmediğine yönelik soruya, henüz belli olmadığı cevabını verdi.

AKP Grup Başkanvekili Muş: “Görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz”

AKP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Albayrak’ın istifasını doğruladığı paylaşımında “Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Albayrak döneminde TL, USD karşısında yüzde 88 oranında değer kaybetti

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak göreve geldiği gün (9 Temmuz) 4,53 TL olan dolar kuru bugün (8 Kasım) itibariyle 8,52 TL oldu. Albayrak döneminde TL, USD karşısında yüzde 88 oranında değer kaybetti.

Kaynak:Sendika.Org

Koordinator00

Next Post

Arjantin'de Kontrgerilla'ya Zoom'lu Yargılama!

Paz Kas 8 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Arjantinde süren davanın gelecek duruşmalarınıda takip etmeye devam edeceğiz. Arjantinde Kontrgerillanın elinde yaşamlarını kaybeden ve işkence mağdurları tüm insanların anısına saygıyla. Bu dava ile ilgili bu duruşma öncesi süreçler bir dosya çalışması olarak ilerleyen günlerde okura sunulacaktır. Simurg News *** 3 Kasım Salı günü, […]
Translate »