Basel’de Cumartesi Anneleri ile Dayanışma Eylemi

Deniz Gülünay (Basel)

Bugün Basel Klaraplatz’da Türkiye de kayıplarını arayan Cumartesi Annelerinin İstanbul / Galatasaray’da başlayan ve 800.haftasına giren eylemlerine destek vermek için ICAD (Uluslararası Gözaltında Kayıplara karşı Komite) Ve IHD (Insan hakları derneği)İsvicre nin organizesi ile dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Bugün 800. haftasında Cumartesi Annelerinin eylemine bir kez daha polisin saldırdığı haberi ile bu saldırının da protesto edildiği eylemde, Devrim ve Demokrasi mücadelesinde yaşamlarını yitirenlerin anısına ve Yine yakın zamanda Plaza Del Mayo Annelerinden birinin yaşamını yitirdiği bilgisi üzerine onun somutunda saygı duruşunda bulunuldu.

Oturma eylemi esnasında, ”Anaların öfkesi katilleri boğacak.”, ”Kaybedenler kaybedecek” sloganları atıldı. Eylemde ICAD ve IHD temsilcisi konuşmalar yaptı ve daha sonra hazırlanan Almanca ortak açıklama okunarak eyleme son verildi.

Koordinator00

Next Post

Stuttgart'ta Kadın Cinayetlerini protesto eylemi

Paz Tem 26 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Haber Merkezi AABF BW Bölge Kadınlar Birliği, Kadın cinayetlerini durdurmak için kadınlara sokağa çağrı yaptı.Pınar Gültekin İsyanımızdır! Birkişi daha eksilmemek için harekete gec! Sloganı ile yapılan çağrıya ATIK, ADHK,AGİF, Kürdistanlı ve Türkiyeli Kadınlar yanıt vererek Stuttgart Marstall strasse üzerinde bir oturma eylemi yapıldı. Hem […]
Translate »