Başak Demirtaş’a Alçakça Saldırı

İsmail Doğruer
SimurgNews
Yayın Koordinatörü

HDP nin tutsak Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a sosyalmedya üzerinden cinsiyetçi tehdit ve gözdağı yapıldı.

AKP iktidarı yıllarında sosyalmedya trollerinin gündelik görevlerinden olan, spekülasyon, gözdağı ve tehditler muhalif güçlerin etkisini kırmak için kullanılagelen yöntemlerdendi. Nitekim Twitter Türkiye çıkışlı 7000 civarında hesabı birkaç gün önce iptal ettiğini duyurmuştu. AKP ve İktidar çevrelerinde bu rahatsızlığa yol açmış Twitterin Türkiyede kapatılmasına zönelik söylemler gelişmişti.

Başak Demirtaş’a yönelik bir Twitter trol hesabından Alçakça saldırı ifadeleri üzerine hesabın AKP çevresinden bir kişi olduğu kesinleşmesi üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak adı geçen Fahrettin Altun adına yine twitterden özrü kabahatinden aşağı kalmaz bir başka sefil açıklama geldi.

Bu konuda trol ordusu besleyen ve kamu kaynaklarından maaş bağlatan bir iktidarın Cumhurbaşkanı makamını işgal eden GenelBaşkanının konuya müdahalesiz kalması beklenemezdi. Elbette müdahaleleride meşreplerince karakterlerince olacaktı.

Biz Başak Demirtaşa yapılan bu saldırıyı tüm kadınlara ve tüm topluma yapılmış sayıyor ve protesto ediyoruz.

Başak Demirtaş yalnız değildir.

Simurg-News'i sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!
Translate »