Barış Atay’a Saldıran Devlettir

Yasama kurumunda yani Mecliste yapısal ve ıktidar politikaları sonucu yolaçılan siyasal gerçeklerle yüzleşmekten korkan devlet, içişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ağzından Milletinvekili olarak seçilmiş TİP Milletvekili Barış Atay’ı hedef gözetererek sokaklardaki çetelerine verilen linç emri Kadıköy’de bir grubun saldırısını ile uygulandı.

İçişleri Bakanı azılı faşist Süleyman Soylu’nun hakaretler yağdırarak hedef gösterdiği Barış Atay, onurlu ve insanca bir yaşam için yaşamını ortaya koyduğunu meclis teki tavrı ve sokak direnişlerinde ki tutumu ile her zaman gösteren bir politik kimliktir..Ona saldırı temsil etmeye çalıştığı halka saldırıdır. Emekten yana herkesedir.

Bu saldırı, İktidarın yol açtığı sefalet, işsizlik, yoksullaşma, faşizm, Kürt ulusuna zulüm ve azınlıklara an be an yapılan hakaretlere, uluslararası Emperyalist/Kapitalist tekeller ve bunlarla aynı kulvarda işbirlikçi tekelci kapitalist tekellerin lehine yol açılan sosyal felaketlere karşı devrimci muhalefeti susturmak için açık iktidar refleksidir. Şiddetle kınıyoruz. SimurgNews

Simurg-News'i sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!
Translate »