BANU BÜYÜKAVCI’YA YÖNELİK BASKILARA SON!

Münih ”Komünistler Davası” olarakta kamuoyunda yankısı olan TKP/ML Davasında uzun süre tutuklu yargılanan ve tahliye edildikten kısa bir süre sonra çeşitli cezalara çarptırılan 21. yüzyılın Dreyfuss davalarından biri olarak tarihe geçecek süreç işletilerek başladığı gibi biten Münih yargılaması sanık ve hükümlülerinden Dr Dilay Banu Büyükavcı için şimdi sınırdışı işlemi başlatıldığını görüyoruz. Tarihe hukuk skandalları örneklerinden biri olarak geçmekle kalmayıp, dava sonrası antidemokratik baskı ve başka hukuksuzlukların sinyali olarak geliştirilen yeni bir saldırı olarak kavrıyor ve Nürnberg yabancılar dairesi üzerinden yapılmak istenen sınırdışı uygulamasını kabul edilemez buluyoruz. Simurg News

***

Alman Devleti’nin devrimci ve komünistlere yönelik baskıları aralıksız devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere, 15 Nisan 2015 tarihinde Alman Devleti’nin öncülüğü ve organizasyonunda, TKP/ML’ ye yönelik Avrupa’nın beş ülkesinde eşzamanlı uluslararası bir operasyon gerçekleştirildi.

Bu komplonun esas nedeni Alman Devleti’nin Türkiye üzerindeki emperyalist çıkarları olsa da diğer yandan Alman Devleti’nin antikomünist karakteri de gözden kaçırılmamalıdır. Kamuoyunda “Münih Komünistler Davası” olarak bilinen göstermelik yargılama 28 Temmuz 2020’ de bitti.

Alman Devleti gerekçeli karar ve revizyon sonucunu dahi beklenmeden sanıklara yönelik yeni baskı ve kuşatma politikalarına başladı. Almanya dışında oturanlara 20 yıla kadar ülkeye giriş yasakları koyarken, 2012 yılından bugüne Almanya’da ikamet eden ve çalışan Dr. Sinan Aydın’a ve 2004 yılından bugüne Almanya’da ikamet eden ve çalışan Dr. Dilay Banu Büyükavcı’ya yönelik de “sınır dışı etme” işlemi başlattı.

Yıllardır Almanya’da Psikiyatrist doktor olarak çalışan Dr. Dilay Banu Büyükavcı, hukuksuzluk örneği 129 b maddeleri uyarınca açılan ve politik bir dava olarak tarihe geçen Münih TKP/ML davasında 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Alman Devleti’nin gerici politikaları doğrultusunda Nürnberg Yabancılar Dairesi tarafından sınır dışı edilmek istenmektedir.

Başta Nürnberg olmak üzere, tüm devrimci, demokrat, ilerici kurum ve bireyler, Dr. Banu Büyükavcı’ya yönelik, Nürnberg Yabancılar Dairesi’nin gerekçeli mahkeme kararını ve daha başlamamış olan revizyonun sonucunu dahi beklemeden “sınır dışı etme” çabasını ve baskısını protesto eden, kınayan ve kamuoyunu duyarlılığa çağıran bir çalışma başlatacaklarını ve bu amaçla önümüzdeki günlerde “Solidaritätbündnis mit Banu” nun kurulacağını açıkladılar. Demokratik haklarını sonuna kadar kullanacaklarını açıklayan girişim, Dr. Banu Büyükavcı’yı yalnız bırakmayacaklarının da altını özellikle çizdiler.

AHM Nürnberg

17/ 11/ 2020″

Kaynak: http://www.avrupahaber6.org/banu-buyukavciya-yonelik-baskilara-son.html

Koordinator00

Next Post

Selene

Çar Kas 18 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Ben,Ay’ın kızı Selene’yim.Gecenin karanlığındasonsuz uykudakiSevdiğimi aydınlatırım.Karanlık yanımbenim gizemimdir.Anlayamaz beniGizemimi çözemeyen.Okyanusları coştururruhları büyülerimbazen o okyanustaküçük bir yengeç olurkapanırım yüreğime.Acı verir banaışığımın pırıltılarınıniçindekigüzellikleri göremiyen.Her zamanIşığım ile aydınlatırımen koyu karanlıkları.Penolope’nin sabırla dokuyupumutla söktüğü kırmızıyımYaşam ağacınınmavisiyim. TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar
Translate »