Avukatlar gözaltında: “Savunma tehdit altında”

Türkiye’de Gülen yapılanmasına yönelik operasyonlarda çok sayıda avukat gözaltına alındı. Avukatlara yöneltilen suçlamalar, üstlendikleri davalar ya da mesleki faaliyetleriyle ilgili. Hukukçular, avukatların üstlendikleri davalar konusunda hür olduğunu belirtiyor ve gözaltıların Avukatlık Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu’na aykırı olduğuna dikkat çekiyor.

Ankara merkezli yapılan ve çok sayıda ilde düzenlenen operasyonlarda 48 avukat ve 7 stajyer avukatın gözaltına alınmasına tepkiler sürüyor. Cuma günü düzenlenen operasyon sonrası,avukatların ifadesinin alınma işleminin sürdüğü bildiriliyor. 
Avukatlara, Gülen yapılanmasına bağlı olmakla suçlanan kişilerin savunmalarını üstlenmek ve “müvekkillerinin yargı süreçlerini örgütsel talimatlarla” yürütmek suçlaması yöneltiliyor. 

Kaynak:dw.com

Haber Merkezi

Next Post

Ucuz Akdeniz Doğalgazı NATO İttifakının Sonunu getirebilir - Ramzy Baroud

Sal Eyl 15 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 TKuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) yalnızca ismen bir ittifaktır. Son zamanlarda yaşanan olaylara rağmen, Doğu Akdeniz’de karasularıyla ilgili büyüyen çatışmalar, çoğunlukla Batı ülkeleri arasındaki askeri birliğin sarsıldığını gösteriyor. Mevcut Türk-Yunan gerginliği  , iki Akdeniz ülkesi, İsrail, Mısır, Kıbrıs, Fransa, Libya ve diğer Akdeniz ve Avrupa ülkeleri dışında, […]
Translate »