Haber Merkezi

Her yıl Avrupanın birçok kentinde Sendikaların ve Demokratik derneklerin Göçmen kurumlarının katılımlarıyla 1 Mayıslar kitlesel kutlanırdı. Corona salgını ve sokağa ilişkin getirilen sınırlamalar yada doğal otokontrol sınırlamaları nedeniyle katılım sınırlamaları ile çoğu izinli 1 mayıs kutlamaları gerçekleşti

ANF Images

Avrupa Basını ve ajanslar yanısıra Alternatif basın kaynaklarının paylaşımlarından Almanya, İngıltere, İsviçre, Belçika, Yunanistan da başkent ve önemli kentlerde sosyal mesafe ve maske kullanımları koşullarına dikkat edilerek yapılan kutlamalar sorunsuz geçerken Fransa Paris ve Almanya Hamburg da polisin kutlamalara müdahaleleri sonucu Polise direnen göstericiler ve polis arasında yer yer arbede yaşandı.

Stuttgart, Köln, Münih, Nürnberg, Ulm gibi bir çok kent 1 mayıs ı karşıladı. Zurich, Basel, Innsburg, Linz, Atına, Londra gibi bir çok kent meydanı 1 mayıs sloganları ve konuşmaları ile yankılandı.

Yine Dünya çapında sosyal medya olanakları ve internet üzeri video yada canlı yayaınlar yolu ile eşzamanlı 1 mayıs etkinlikleri yaşandı. Koşullar yeni mücadele araçları ve biçimleri geliştirmeye yol açıyor.

Simurg-News'i sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!