Avrupa’da 1 Mayıs

Haber Merkezi

Her yıl Avrupanın birçok kentinde Sendikaların ve Demokratik derneklerin Göçmen kurumlarının katılımlarıyla 1 Mayıslar kitlesel kutlanırdı. Corona salgını ve sokağa ilişkin getirilen sınırlamalar yada doğal otokontrol sınırlamaları nedeniyle katılım sınırlamaları ile çoğu izinli 1 mayıs kutlamaları gerçekleşti

ANF Images

Avrupa Basını ve ajanslar yanısıra Alternatif basın kaynaklarının paylaşımlarından Almanya, İngıltere, İsviçre, Belçika, Yunanistan da başkent ve önemli kentlerde sosyal mesafe ve maske kullanımları koşullarına dikkat edilerek yapılan kutlamalar sorunsuz geçerken Fransa Paris ve Almanya Hamburg da polisin kutlamalara müdahaleleri sonucu Polise direnen göstericiler ve polis arasında yer yer arbede yaşandı.

Stuttgart, Köln, Münih, Nürnberg, Ulm gibi bir çok kent 1 mayıs ı karşıladı. Zurich, Basel, Innsburg, Linz, Atına, Londra gibi bir çok kent meydanı 1 mayıs sloganları ve konuşmaları ile yankılandı.

Yine Dünya çapında sosyal medya olanakları ve internet üzeri video yada canlı yayaınlar yolu ile eşzamanlı 1 mayıs etkinlikleri yaşandı. Koşullar yeni mücadele araçları ve biçimleri geliştirmeye yol açıyor.

Koordinator00

Next Post

Kürdistan ve Türkiye'de 1 Mayıs kutlandı

Cts May 2 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Kürdistan ve Türkiye kentlerinde işçi ve emekçiler, kadınlar, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.  HABER MERKEZİ İşçi ve emekçiler, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla kutlamalar yaptı. Covid-19 nedeniyle kitlesel yapılamayan kutlamalar iş yerlerinde, balonlarda düzenlendi. İZMİRDevrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel-İş Sendikası, örgütlü olduğu […]
Translate »