Antifaşizm Madrid’de Carlos Palomino’ya saygı göstererek harekete geçiyor

Bir neo-Nazi tarafından öldürülmesinden on üç yıl sonra, kitlesel bir yürüyüş, genç anti-faşisti bir kez daha hatırladı.

11 Kasım 2007’de Madrid Metrosu’nda faşist bir saldırıda öldürülen genç anti-faşist Carlos Palomino suikastının on üçüncü yıldönümünde anti-faşist aktivistler, yeni nazilerin sahnede yerini almayahazırlandığı bu süreçte bir kez daha sokaklara döküldü.

« Carlos yaşıyor, mücadele devam ediyor. Mücadeleyi sürdürmek için  »Madrid’de yeni bir anti-faşist yürüyüş geliştirdi. Gösteride ” Ne unutma, ne affet ” ve ” Madrid faşizmin mezarı olacak ” sloganları atıldı.

Miting, yalnızca Carlos Palomino’nun değil, aynı zamanda faşizmin tüm kurbanlarının anısını onurlandırmak için 19: 30’da Atocha istasyonunda başladı. Gösteride ‘ Carlos Vive, mücadele devam ediyor’, ‘ Ne bağışlama ne unutkanlık ‘  ve ‘Madrid faşizmin mezarı olacak’ sloganları atıldı.

Bu politik cinayet, Madrid’de ve Eyaletin diğer şehirlerinde kitlesel mitingler ve gösterilerle güçlü bir tepki hareketi yarattı ve o yıldan beri, genç bir aktivistin öldürüldüğü gün anmalar düzenleniyor.

Kaynak:kaosenlared.net

Haber Merkezi

Next Post

16-27 Kasım, Zabaldi Dayanışmasının 24. On Beş Günü: Covid-19 bizi susturmuyor

Cum Kas 13 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Bu yıl hapishanede toplantıları internet üzerinden yapıp neler olduğunu konuştuğumuzda net gördük. Haberler bizi covid ile ilgili haberlerle bombardımana tuttu ama dünyanın başka yerlerinde nasıl yaşadıklarına dair hiçbir şey bilmiyorduk. Başımıza gelecek olana karşı diğer insanların nasıl örgütlendiğini bilmek istedik. Deneyimleri paylaşmamız ve başkalarından öğrenmemiz gerekiyordu. Kendimize sorduk, […]
Translate »