‘Antifa bir örgüt değil bir ideoloji’ diyen FBI Direktörü’ne Trump’tan tepki: Bu açıklama beni son derece rahatsız etti

ABD Başkanı Donald Trump,  Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray’ın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chistopher Wray’in dün bir kongre oturumunda “Antifa bir örgüt değil bir ideoloji.” sözlerine, “Bu açıklama beni son derece rahatsız etti” ifadeleriyle karşılık verdi. 

Wray’in perşembe günü Amerikan Kongresinde katıldığı bir oturumda,  Trump’ın terör örgütü olarak tanınacağını açıkladığı Antifa’nın bir örgüt değil ideoloji olduğunu söylemesinin ardından Trump’tan yanıt geldi. 

Trump, Minnesota eyaletinde düzenleyeceği miting için Beyaz Saray’dan ayrılmadan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, Wray’in dün Kongredeki ifadesinde söylediği birçok konuya katılmadığını belirterek, “Antifa üyeleri kötü insanlar, bunlar birçok insana zarar verdiler. Bunlar suçlu, bunlar anarşist, bunlar ayak takımı, bunlar yağmacı, isyancı” ifadesini kullandı. 

Wray’in Antifa hakkında bu ifadelerin hiçbirini kullanmayıp, “bu bir ideoloji” demesini de eleştiren Trump, “Wray’in ifadesi beni rahatsız etti, neden bildiklerini söylemediğini merak ediyorum” dedi. 

Trump, Wray’i görevden almayı düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine, “Birçok seçeneğe bakıyoruz. Onun Kongredeki sorulara verdiği cevapları sevmedim, eminim kendisi de sevmemiştir. Bir noktada benimle aynı fikre geleceğine eminim” yanıtını verdi. 

Kaynak:tr.sputniknews.com

Haber Merkezi

Next Post

"Utanç": Uluslararası Af Örgütü, Julian Assange'ın Duruşmasını İzlemekten Engellendi - Alan MacLeod

Cts Eyl 19 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 o yayıncı ve Wikileaks kurucusu Julian Assange’ın yüksek profilli iade davası bugün Londra’nın merkezinde devam etti. Ama bunu uluslararası insan hakları gruplarının gözetimi olmadan yaptı. Uluslararası Af Örgütü için ceza adaleti ve insan hakları uzmanı Julia Hall,  adil yargılanma gözlemcileri olarak tanınmak için defalarca talep etmelerine rağmen, […]
Translate »