Anonymous’tan George Floyd Protestosu

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous yayınladığı bir video ile George Floyd’un öldürülmesini ve sonrasında erklerden yükselen timsah gözyaşları ve ikiyüzlü açıklamaları protesto etti.

ABD Minneapolis’te 4 polisin gözaltı sırasında nefessiz bırakarak kasıtlı ölüme yol açtığını gösteren video paylaşımından sonra Dünyanın çeşitli ülkelerinde şok haber olarak insanlara yansıyan ve tepkilere yol açan cinayetten sonra ABD’de bir çok kente yayılan protestolar antikapitalist ve antidevletçi içeriğide kapsayarak ırkçılığa karşı ayaklanmaya dönüştü.

ABD Başkanı Trump’ın göstericileri terörle suçlaması ve Ordu nun gösterilere müdahalesini talep etmeleri için yerel yöneticilere baskı yapması, ırkçıları özelliklede ABD Polisi içinde ki ve Ulusal Muhafızlar da ki ırkçı faşist halk düşmanı yapılara yol vermesi yangına benzin dökmek oldu.

ABD’yi daha fazla şiddete ve toplumsal gerilime sürükleyecek bu kriz yönetimi adına geliştirilen açık halk düşmanı tutum ve üslup, halkın alt tabakaları ve işçilerde yankısını bulacaktır.

Anonymous’un bu iki yüzlü ve halk düşmanı tutuma karşı meydan okuması mücadelenin çok boyutlu yükseleceğinin işaretlerinden biridir.

Koordinator00

Next Post

Polis Devleti -Alan Mcleod

Pts Haz 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Ulusal Muhafızlar, şimdi gerçek cephane kullanmaya yetkili Zaten birden fazla eyalette konuşlandırılmış, 10,000’in üzerinde Ulusal Muhafız/Ranger Minneapolis sokaklarını sular altında bırakması planlanıyor. ABD’nin*164 yıllık tarihinde örgütün tamamen harekete geçirildiğine ilk kez tanıklık ediliyor.  Alan Macleod Ulusal güvenlik devleti ve ordu, Pazartesi günü silahsız siyah […]
Translate »