”Analara kıymayın Efendiler”* – Kenan Güngördü

Oğlu öldürülen anne ‘adalet’ için Ankara’ya yalın ayak yürümeye başladı

Bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Aykut Alıcı’nın annesi Songül Alıcı, adalet arayışı nedeniyle Ankara’ya yürüyüş başlattı.

14 Ağustos 2020 Cuma 16:48
Oğlu öldürülen anne ‘adalet’ için Ankara’ya yalın ayak yürümeye başladı
İkitelli’de 10 yıl önce evinin önünde bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Aykut Alıcı’nın annesi Songül Alıcı, adalet arayışı nedeniyle İstanbul’dan Ankara’ya yalın ayak yürüyüşe başladı.

Bir anne düşünün. Songul Alıcı.
Yokluk yoksulluk içinde büyüttüğü ve 20 yaşına getirdiği gözünün çiçeği Aykut’u…. seneler önce evinin önünde saçı uzun, gözünde lens var diye bıçaklanarak öldürüldü. Evlat acısının yanında yıllar süren hukuk mücadelesi başladı. Bu ülkede hep güçlüden yana çalışan adalet yoksul mahallelere hiç uğramadı. Bir avukat tutamadı Aykut’unun katiline ceza verdirecek. Olayın azmettiricisi berat etti. Songül ana adalet aramak için İstanbul’dan yalın ayak Ankara’ya yola çıktı. Vicdanlı bir avukat dayanamadı Songül ananın feryadına. Davayı aldı.

İkitelli’de 10 yıl önce evinin önünde saçı uzun ve gözünde lens olduğu bahanesiyle tartıştığı kişiler tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Aykut Alıcı’nın annesi Songül Alıcı, oğlunun öldürüldüğü tarih olan 14 Ağustos günü İkitelli’deki evinden Ankara’ya yalın ayak yürüyüş başlattı.

Oğlunun sokakta bıçaklanmasının ardından hastaneye ayakkabısız gittiği için Ankara’ya yalın ayak yürüyüş başlatan anne Songül Alıcı adalet için yürüdüğünü söyledi. Olaya karışanların hepsinin ceza alması gerektiğini ifade eden Alıcı, “Sesimi duyuramadım, bir anne olarak Ankara’ya Yargıtay’a yürüyeceğim. Sadece Celal Toprak ceza almamalıydı, yanındakiler de alsaydı. 9 kişiden neden bir kişi ceza alıyor. Çıplak ayakla yürümemin sebebi, oğlum çıplak ayakla hastaneye gittiği için ben de çıplak ayakla Ankara’ya yürüyorum.” dedi.

Not:manşet Simurg News’in

Koordinator00

Next Post

Cargill işçileri yeniden direnişte

Sal Ağu 18 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Cargill’de çalışırken Tekgıda-İş sendikasına üye olduktan sonra işten çıkarılan ve 2,5 yıl önce fabrika önünde eyleme geçmiş olan işçiler, direnişlerini yeniden şirketin İstanbul, Ataşehir’deki Palladium Tower’da bulunan genel merkezi önüne taşıdı. Bugünkü basın açıklamasıyla “14 arkadaşımızı işten çıkaran şirket sebep olarak da kota fazlalığı […]
Translate »