Amerikan Seçimi/Faşizm Kapıda – Jake Johnson

Bernie Sanders: Yıkıcı 2020 Tartışması, Trump’ın ABD Tarihinin Neden ‘En Tehlikeli Başkanı’ Olduğunu Gösterdi.

Senatör Bernie Sanders, Salı gecesi 2020 tartışmasının ardından yaptığı açıklamada, Başkan Donald Trump’ın performansının – silahlı beyaz üstünlükçüleri kınamayı reddetmesi, seçimin meşruiyetine saldırması ve bilimi reddetmesi de dahil olmak üzere – neden “tarihin en tehlikeli başkanı olduğunu gösterdi. Amerika Birleşik Devletleri “ve Kasım ayında yenilmelidir.

Vermont senatörü “Jimmy Kimmel Live!” Programına yaptığı açıklamada, “Bu, görevini kaybetmeyebileceğini söylemeye devam eden bir adam” dedi. Salı geç saatlerde. “Şok olmak istiyorsun Jimmy? Şu anda ofiste ‘Pekala, belki seçimi kaybedeceğim. Peki ne olacak? Bu, ofisi terk edeceğim anlamına gelmez çünkü, Bildiğiniz gibi, her şey hileli. Kaybedersem, tanım gereği seçim hileli. ‘ Bunu bir düşün.”

Sanders, Trump’ın son haftalarda, Cumhuriyetçi Ulusal Konvansiyonu da dahil olmak üzere defalarca yaptığı, koronavirüs pandemisinin yol açtığı posta yoluyla oy verme sayısındaki artış nedeniyle seçimin kendisine karşı “hileli” olduğu şeklindeki yanlış iddiasına atıfta bulunuyordu.

“Demokrasiye inanıyorsanız,” diye devam etti Sanders…”Anayasaya ve hukukun üstünlüğüne inanıyorsanız, Trump gitmeli.”

İzlemek:

Sanders, Demokrat aday Joe Biden ile Green New Deal, Medicare for All ve diğer ilerici politika hedefleri konusundaki anlaşmazlıklarından çekinmezken, Vermont senatörü eski başkan yardımcısı ve Trump arasındaki iklim, sağlık ve diğer önemli konular ise apaçık ve Salı gecesi tümüyle sergileniyordu.

Jimmy “Sanırım bu gece insanlar bunu gördü, Donald Trump’ta. Bu ülkenin tarihindeki en tehlikeli bir başkanımız var. Sadece yalan söylemeyen ama gerçekten bilimede inanmayan biri ” dedi.

Senatör, “Bilimi reddetmeye devam eden bir başkanımız var. Bu, iklim değişikliği için de geçerli olan koronavirüs için de geçerli.” “İhtiyacımız olan ve bence bize verecek olan şey, en azından bilimi dinleyen ve bilime dayalı yasalar geliştiren … İklim değişikliğinin gezegen için varoluşsal bir tehdit olduğunu anlıyan bir hükümet.”

Kaynak:commondreams.org

adı geçen yazar

Next Post

Tartışma Değildi, Amerika'ya 90 Dakikalık Bir Hakaretti - Michael Winship

Per Eki 1 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Yıllar önce, lise ikinci sınıf öğrencisiyken, akademik yılın başında öğretmenlerimizden biri bize Amerikan siyasi sisteminde reform yapmak için fikirler üretmemiz için bir görev verdi. O zaman bile ne kadar küstah olduğum için, bugün hala tartıştığımız pek çok şeyden çok da farklı olmayan ciddi, düşünceli […]
Translate »