Ali İsmail Korkmaz ve Arkadaşları nerede? Necmi Bektaşoğlu

Sevdiğiniz adamdan, aşkınızın meyvesini dünyaya getiriyorsunuz önce. Yemeyip yediriyor, içmeyip içiyorsunuz sonra. Canı azıcık yansa, yüreğiniz kopuyor yerinden.


En genç zamanlarına eriştiriyorsunuz ardından. Uçmayı öğretiyorsunuz. Hayata hazırlıyorsunuz. Maddi manevî elde ne varsa sarfediyorsunuz. Seviyorsunuz sonsuz. Sevmeyi öğretiyorsunuz karşılıksız. Duyarlı olmayı, vatanını sevmeyi. Başkalarının dertlerini dert edinebilmeyi öğreniyor sonra.
Tam da uçmayı yeni öğrenmişken, kendi başına uçacakken daha, tavrıyla, duruşuyla, hayata henüz atılıyorken, kanatlarını çırpmaya henüz başlıyorken, o da ne, ne idüğü belirsiz insan müsveddeleri, haince, alçakça, tuzak kurup kırıyor kanatlarını en sevdiğinizin, düşürüyor gökyüzünden ve alıyor elinizden, sevdiklerinden.
Hangi ananın yüreği dayanır buna. Empati yapabilen hangi yürek dayanır. Söyle, hangi beyin yanmaz. Benim gülüm de olabilirdi koparılan diye düşünebilen hangi beyin.
Nice güzellikler yeşeriyor bu topraklarda, çiçekler. Sevdiklerinin çiçekleri her biri. Gülleri. Ama koparıyorlar o güzellikleri, küçücük beyinli, hain, alçak mı alçak insan müsveddeleri.
Bitirilebilir sanıyorlar kopararak çiçekleri, güzellikleri. Bilmiyorlar ki kopardıları her çiçek, çoğalarak yeniden doğuyor bu topraklarda. Analar üzülmesin. Giden midir yaşayan, yoksa nefes alan ama işe yaramayanlar mıdır ölü?
Ne mutlu Ali İsmail’ ın anasına ve arkadaşlarını doğuranlara..
Bütün çiçekleri koparabilirsiniz ama baharın gelişini asla engelleyemezsiniz insan müsveddeleri. Asla !.
Ali hayatta bana sorarsan. Aliler. Milyonlarca çiçekte yaşıyor bedeni, yaşıyorlar. Kokla çiçekleri hissedeceksin bak Ali İsmail’i, Ali İsmail’ leri. Hissetmemen imkansız. Garanti veriyorum. Benden söylemesi.
Bir gider, bin doğar Ali İsmail. Ne de olsa,
Bir Gül Goncası !..
(Lütfen YouTube kanalımıza (https://youtu.be/pt_hzrBGVGI ) abone olmayı unutmayın..)

Necmi Bektaşoğlu

Next Post

Çobanın Kavalı, Çocuğun Gülyüzünde Gurbet Oldu...

Cts Tem 11 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Kar yağıyordu güneşin gökkuşağı doğumuna. Çocuğun yüzüne lapa lapa konan kar tanelerini yalıyordu dudakları. Al dudaklarını iştahla yalanıyordu çocuk, yüzündeki gülümsemeye aldırmadan. Kuş uçumu uzaklıkta kangalların ulumaları duyuluyordu, karlı dağların yankısında. Çobanın kavalı, karakoyunun dudaklarını suya değdirmeden karşı kıyıya geçirirken kavalın yanık notaları dert […]
Translate »